Похід на Говерлу: які є маршрути, як підготуватись і що взяти у похід

29

Сер
2022
Автор: Marta Pasternak/ 1242 0

Говерла – це найвища гора України. Саме на цю вершину хоч раз в житті хоче зійти чи не кожен українець, а тому це доволі популярна туристична локація.

Карпати Travel розкажуть вам про найпопулярніші туристичні маршрути на Говерлу та як можна підготуватись до сходження  на цю гору.

Як підготуватись до сходження на Говерлу

Серед людей існує думка, що Говерлу дуже просто підкорити і зробити це може кожен без спеціальної підготовки та спорядження. Але це не так, оскільки Говерла доволі скеляста гора, місцями на її вершину потрібно йти через чагарники та існують доволі круті підйоми. А тому готуючись до сходження варто зважити на своє фізичне здоров’я, якщо у вас є проблеми, то можливо варто відкласти похід.

Як підготуватись на сходження, якщо ви йдете на один день:

Маршрут на Говерлу починається із Ворохти, проте він пролягає дорогою, де особливо нічого цікавого немає, це змусить вас втомитись не дійшовши навіть близько до вершини. А тому туристам-початківцям найкраще скористатись послугами туристичних агентств, де працюють професійні гіди. Або ж викликати таксі, яке довезе вас до бази «Заросляк».

Саме у «Заросляку» і стартує підйом на Говерлу. А ще тут можна випити кави чи чаю, купити смаколиків у дорогу та орендувати туристичне спорядження, якого у вас може не бути.

Що потрібно взяти зі собою в одноденний похід на Говерлу:

 • Зручне взуття – багато туристів нехтують правилами, вважаючи, що Говерла це просто собі горбик, який можна легко підкорити. Трапляються випадки, що деякі туристи йдуть на вершину просто в гумових тапочках. Ніколи так не робіть, оскільки є великий ризик травмувати ногу об скелі. Найкраще для підйому на цю гору підійде трекінгове взуття, воно міцне та вбереже вас від травм чи інших неприємних ситуацій. Можуть підійти і кросівки з товстою підошвою. У бігових кросівках краще на гору не йти.
 • Вода – підйом на Говерлу триває кілька годин залежно від маршруту, а тому візьміть зі собою 1,5 літрів води.
 • Їжа – йдучи на один день у похід добре взяти зі собою бутербродів, печива чи інших снеків, оскільки підйом вимагає значних сил.
 • Одяг – найкраще підійдуть легкі спортивні штани, якщо ви піднімаєтесь на вершину в теплу погоду. У шортах на Говерлу краще не йти, оскільки чагарники можуть подряпати ноги. Також можете вдягнутись у футболку та прихопити вітрівку чи флісову куртку, бо на вершині може бути доволі холодно.
 • Трекінгові палиці допоможуть вам легше подолати гору.

Що варто взяти, якщо ви йдете у довгий похід на Говерлу

 • Намет, щоб мати де заночувати.
 • Спальник, оскільки вночі може бути доволі холодно.
 • Більше їжі, воду ми можете набрати у гірських струмочках.
 • Щодо одягу, то підійде усе те, що і на одноденний похід. Єдине що, можете взяти додаткову футболку та теплі речі, залежно від пори року та погоди.
 • Обов’язково візьміть зі собою аптечку зі знеболювальними та ліками на випадок травми.
 • Пальник та балон, щоб приготувати їжу.
 • Завантажте офлайн карти у мобільний телефон, щоб не загубитись.
 • Павер-банк або зарядна станція теж пригодяться, оскільки ваш мобільний пристрій потрібен, щоб бути на зв’язку у випадку небезпеки.

Зверніть увагу, рятувальники не  рекомендують недосвіченим туристам долати Говерлу взимку, коли на вершині слизько та у вас немає належної підготовки. У цей період краще скористатись послугами професійних гідів.

Маршрути на Говерлу

На найвищу гору України є кілька маршрутів. Вони відрізняються складністю та часом сходження.

 • Червоний та зелений маршрути починаються у «Заросляку». Вони стартують в одній точці, проте зелений закінчується на вершині Говерли, а червоний веде до села Дземброня. Зелений маршрут найпростіший, він йде по відносно пологій стежці, ним можна йти з дітьми та людьми поважного віку. Також він ідеально підходить, якщо ви ще недосвідчений турист та це ваше перше сходження.
 • Синій маршрут є найкоротшим, проте водночас і найскладнішим. Там крута стежка з численними підйомами. Цей маршрут підійде для людей із хорошою фізичною підготовкою. Стартує він також у «Заросляку».
 • Жовтий маршрут найдовший, але і наймальовничіший. Щоб пройти ним, варто брати намет та спальник, оскільки його проходження може зайняти до 2 днів. Проте тут ви побачите ще і озеро Несамовите, пройдете біля кількох карпатських вершин, як-от: Брескул та Пожижевська. Піднявшись на вершину ви можете спуститьсь зеленим чи червоним маршрутом до «Заросляка».

Також піднятись на Говерлу ви можете з Лазещини. Це – дуже мальовничий маршрут, проте триває він 2-3 дні. По дорозі ви побачите музеї, пастуші колиби та прекрасні краєвиди.

З Квасів також можна піднятись на найвищу гору України. Його протяжність 30 кілометрів, похід займає 2-3 дні. Але він більше підходить досвідченим туристам із доброю фізичної підготовкою, оскільки тут потрібно підкорити дві вершини – Петрос та Говерлу.

Є ще неофіційні маршрути з гори Кукул на Говерлу та зі села Говерла, проте без хорошого орієнтування на місцевості та фізичної підготовки самим краще ними не йти.

Взимку на Говерлу можна піднятись тільки зеленим маршрутом. Тут потрібен теплий одяг, «кішки» та інше спорядження. Проте краще подумати, чи варто йти, адже гора може обледеніти, не варто забувати і про ймовірність сходження лавин.

Найкращий відпочинок тоді, коли він пройшов безпечно та у вас є багато позитивних вражень. Карпати Travel можуть вам все організувати. У нас досвідчені гіди, які знають про гори все. Вперед до нових вершин.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.