Зимовий похід в гори: як підготуватись та що потрібно знати про це?

21

Жов
2021
Автор: Marta Pasternak/ 619 0

Багато хто з вас бачив, як же красиво виглядають Карпати взимку. І чи не кожен мріє побачити цю зимову красу наяву.  Адже від таких краєвидів просто перехоплює дух.

Проте, щоб піти у зимовий похід – треба бути підготованим, як фізично, так і морально. Також взимку в гори категорично не можна йти самому та уважно стежити за погодою, щоб не рушити в бурю чи під час відлиги. Найкраще – йти із досвідченим гідом чи групою туристів, які вже мають досвід зимових походів.

Також до походу в карпатські гори потрібно ретельно підготуватись

Потрібно підібрати одяг для зимового походу

Для походу в гори потрібно підбирати професійний одяг, який зазвичай продається в спеціалізованих туристичних чи спортивних магазинах. Вбрання повинне бути теплим, комфортним та багатошаровим. Запам’ятайте – ніяких джинсів, міських курток. У цьому вам буде не просто не комфортно, а ще і небезпечно, оскільки ви можете добряче промерзнути.

Також у похід візьміть кілька пар рукавиць (2-3 пари) На вершині чи на хребті гори може бути і до 30 градусів морозу. А тому краще добре одягатися, щоб не промерзнути.

Також одягніть термобілизну, шапку та спеціальні окуляри для гірських походів.

Взуття для гірських походів

Для походу в гори потрібно купити спеціальні зимові черевики, які призначені для подібних сходжень. Найкраще – беріть на розмір більший, щоб пальцям не було тісно. Бо тісне взуття здатне спровокувати обмороження. Також, якщо ви вночі ночуєте в наметі – беріть всередину взуття, щоб зранку вам було в нього комфортно взуватись.

Візьміть також трекінгові шкарпетки та пухові для сну.

Прогноз погоди під час походу

Прогноз погоди – це вкрай важливий фактор під час зимового походу в гори. Ще за тиждень до вашого сходження рекомендується щоденно моніторити ситуацію в горах, щоб розуміти, з чим ви матимете справу. Для ознайомлення з погодою в горах є спеціалізовані ресурси –  mountain-forecast та windguru. Перейдіть на сайти та просто обирайте вершину, на яку плануєте йти і вам дадуть точний прогноз погоди на горі.

Якщо прогноз погоди показує сильний мороз, вітер чи сніг, відмовтесь від походу. В такий день ви точно не побачите карпатських краєвидів, проте можете завдати шкоди своєму організму. Або ж йдіть на більш безпечні вершини, де ви точно не загубитесь та не обморозитесь і зможете в той самий день повернутись в цивілізацію. Такими горами є Кукул чи Кострич.

Пройдений шлях за день

Влітку в горах ви можете максимум подолати до 30 кілометрів за день. Взимку через снігопади – поділіть цю цифру на два, а реалістичніше – на чотири. Без снігоступів через ймовірні замети ви рухатиметесь по 0,5-1 км за годину. Світловий день взимку 6-7 годин. У кращому випадку ви долатимете по 6-7 кілометрів. А тому візьміть із собою налобний ліхтарик та батарейки, щоб могти рухатись і коли потемніє.

Проте тут краще не виснажувати себе та поберегти сили.

Яку їжу та ліки брати в гори

Йдучи в гори візьміть із собою термос із гарячим солодким чаєм, оскільки звичайна вода попросту замерзне. Також візьміть із собою солодощі та енергетичні батончики, щоб швидко поновити сили. Також снідайте та вечеряйте поживними стравами, оскільки похід взимку є дуже виснажливим та вашому організму потрібні будуть сили.

А ще вам потрібно буде придбати спеціальний рідкопаливний пальник, оскільки звичайний на морозі може попросту не спрацювати. Візьміть з собою і аптечку з необхідними для вас ліками та ізофолію (рятувальну ковдру).

Як орієнтуватись на місцевості

Підготуйтесь і технологічно перед походом в гори. Тут вам знадобиться компас, GPS-навігатор або мобільний телефон із спеціалізованими додатками – viewranger, oruxmaps, osmand.

Також візьміть із собою повербанк, бо телефон на морозі може швидко розряджатися. Усю техніку найкраще тримати в теплі – ближче до тіла. Перед походом навчіться користуватись компасом та навігатором.

Де заночувати в зимовому поході

Йдучи в похід взимку, беріть із собою намет та теплий спальник. Оскільки до вівчарських колиб ви попросту можете не встигнути дійти або там може бути холодно чи закрито.

Намет та спальник мають бути теплими та витримувати екстремальні температури повітря.

Кішки – спеціальне спорядження

Кішки – це спеціальне альпіністичне спорядження, яке врятує вас на обледенілих схилах гори. Звичайні міські льодоступи тут вам не допоможуть, а тому краще придбайте, навчіться швидко одягати та ходити в кішках. Вам вони можуть знадобитись на Попі Івані, Петросі, Говерлі та Боржаві. Якщо ви не готові до такого – оберіть простіший маршрут.

Небезпека сходження лавин

Взимку в горах існує ще і лавинна небезпека. Вона зберігається після сильних снігопадів, різкого потепління чи похолодання. А тому ходіть гребенем хребта за кілька метрів до краю. Дивіться, чи є перед вами кущі та не підходьте до краю снігового покриву, оскільки там ви можете попросту провалитись.

Одноденні походи

Навіть одноденні походи в гори взимку не є звичайною прогулянкою. Це – важкий та виснажливий похід, який потребує спеціального обмундирування та належної підготовки. Йдучи в гори без спальника та намету взимку, бутьте обережні, щоб встигнути вчасно повернутись в населений пункт. Пам’ятайте: якщо темніє, а ви ще не дійшли до вершини – негайно повертайтесь, бо найголовніше – це ваше життя.

Зимові походи в гори – це непросте заняття, воно потребує належної фізичної підготовки, обмундирування та вміння орієнтуватись на навігаторах, знання гірської місцевості. Взимку ніколи не йдіть в гори самостійно. А тому, якщо ви все ж хочете насолодитись зимовими гірськими краєвидами – звертайтесь до Карпати Travel. Ми допоможемо вам безпечно втілити свою мрію в життя.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.