Замки Львівської області: топ-5 найцікавіших місць, куди можна поїхати

30

Тра
2021
Автор: Marta Pasternak/ 987 0

Цікавитесь історією, любите подорожувати та хочете поринути в неймовірну атмосферу старовини. Або просто хочете цікаво провести свій час. Тоді вирушаймо у мандрівку замками Львівської області.

Свіржський замок – колорит з історією

Тільки-но уявіть, цій будівлі уже майже 600 років. Вона бачила і розкішні бали і прекрасних панночок та сміливих лицарів та на жаль, через трагедію двох світових воєн та занепад в радянський період, зараз він перебуває не в найкращому стані. Цей замок був закритий для відвідувачів майже півстоліття, проте зараз сюди може приїхати кожен охочий, щоб погуляти стародавніми приміщеннями, насолодитись красою внутрішнього двору та природою, що довкола цієї величної споруди.

Золочівський замок – давні інтер’єри та трагізм минулого

Золочівський замок, навідмінно від Свіржського, не такий давній, проте він чудово зберігся. В межах замку є також два палаци – Великий житловий палац та Китайський палац. Також тут є багато експозицій та частково збережені старовинні інтер’єри, які познайомлять вас із тим, як жила знать в далекому минулому. І не проста знать, а самі королі. Адже свого часу цей замок був резиденцією короля Яна ІІІ Собеського. З цікавого, то тут під час реконструкції було знайдено кілька туалетів із ймовірно 18 століття та навіть каналізацію. Також тут зберігаються два камені, написи на яких і досі ще ніхто не розшифрував. Вважається, що якщо біля них загадати бажання, то воно обов’язково збудеться.

На жаль, в історії цього замку є і чорна сторінка. Від 1872 року, тобто ще з часів Австро-Угорської імперії, тут була в’язниця. У радянські часи тут НКВС закатували багато місцевих жителів. Під час розкопок на території замку знайшли більше тисячі людських останків. У замку на пам’ять про невинно вбитих є капличка. Працівники ж говорять про привиди закатованих людей, які й досі гуляють стародавнім приміщенням.

Підгорецький замок – неймовірна розкіш минулого

Архітектура будівлі Підгорецького замку багата та  прекрасна. Вона заворожує своєю красою та величчю ще коли ви проїжджаєте трасою біля цієї неймовірної споруди.

Зблизька Підгорецький замок не втратив своєї привабливості, пишності та навіть певної загадковості. Розкішні тераси, колони дадуть вам можливість перенестись у давні часи. Колись розкішний парк, який все ще є дуже приваблює туристів, дасть вам змогу поринути в той час, коли там гуляли магнати, аристократи та королі. І звісно фото на фоні Підгорецького замку не залишать байдужими нікого. Бо вони тут виходять прекрасними.

Раніше через аварійний стан потрапити всередину Підгорецького замку було практично неможливо, проте віднедавна його двері відкрились і ви можете бодай уявити, яким він колись був. У замку із колись розкішних інтер’єрів залишились лише деякі мармурові портали та частина камінів. Хоча колись про багатство Підгорецького замку ходили легенди: дорогі картини, розкішні меблі та багато золота. На жаль, тепер із цього всього залишились лише стіни. Підгорецький замок за часів радянського періоду суттєво занепав. Зараз там проводяться ремонтні роботи. Через аварійний стан вас не всюди впустять, проте туди таки варто поїхати. А ще працівники Підгорецького замку стверджують, що тут гуляє привид Білої пані. Хто вона – ніхто не знає, проте її примара регулярно бродить коридорами колись розкішної будівлі.

Олеський замок – цікава експозиція та статуї Пінзеля

На відмінно від Підгорецього замку, тут ви зможете побачити цікаві експозиції, зокрема картини, стародавні меблі та навіть скульптури Пінзеля.

А ще в Олеському замку залишились розкішні інтер’єри, розписи стін, шикарні дверні портали та вікна. Проте з часом замок руйнувався. У 19 столітті зберегло його лише те, що тут народився польський король Ян ІІІ Собєський. Також йому пощастило з 1970-х років стати музеєм, що дозволило зберегти його красу.

Також на території замку є ресторан, саме тут вам найкраще поїсти, оскільки Олесько – це селище і із закладами харчування тут складно.

Жовківський замок – прекрасна будівля в ідеальному місті

Жовківський замок розташований у центрі міста Жовква. Ця площа сама по собі є цікавою, оскільки зводилась за принципом ідеальних міст. Тут і є замок, який реставрують. Частину стародавнього замку уже почали відновлювати, він є будівлею музею без прискіпливих наглядачів, а тому тут ви зможете сфотографуватись та детальніше познайомитись з історією замку та Жовкви. Іншу частину замку відновлюють. З цікавого, то замок за часів радянської влади поділили на квартири і тут жили люди. Зараз же людей відселили та відновлюють цю величну будівлю. Також в музеї у замку є зворушливий лист військового до своєї дружини часів Першої світової війни та багато іншого цікавого.

Україна – прекрасна та цікава країна, яку потрібно відкривати для себе знову і знову. Карпати Trаvel покажуть вам найкращі куточки України. Ми знаємо все про історію, культуру, розваги та смачну їжу. А тому – вперед до пригод.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.