Вперед на вершини: на яку гору можна піднятися в Карпатах

06

Сер
2021
Автор: Marta Pasternak/ 3086 0

Якщо ви належите до людей, які бачили красу Карпат тільки на фото або на відео. Тоді наша стаття саме для вас, ми розповімо тобі про найдоступніші вершини Карпат.

Наші Карпати надзвичайно різноманітні і мальовничі гори. Умовно Українські  Карпати можна розділити на кілька гірських систем, ми вам пропонуємо дізнатись, які їхні вершини можна подолати.

Чорногірський хребет: куди піднятись

На Чорногіському хребті розташовані всі найвищі гори України в тому числі і Говерла. Безумовно Говерла це – маст хев для кожного українця. До речі, підкорити Говерлу цілком можна за один день. Для цього почати сходження потрібно із спортивної бази Заросляк. Від Заросляка  починаються два маршрути на вершину, легший але довший та більш складний але коротший. Підніматись на Говерлу рекомендуємо із інструктором. З вершини Говерли відкриваються неймовірний краєвид на весь Чорногірський хребет.

В межах Чорногірського хребта є ще одна вершина, з якої відкриваються неймовірні краєвиди не тільки на Чорногору, а й на Горгани і Свидовець – це гора Кукул. Кукул не висока гора, висотою 1539 метрів розташована на однойменному хребті. Сходження на Кукул можна почати із Ворохти або села Вороненко. Між ними прокладений добре промаркований маршрут, який  в основному пролягає мальовничим лісом. Маршут ідеально підходить для одноденно сходження.

Ще одна дуже популярна і відносно легка вершина для одноденного сходження  – це Піп Іван Чорногірський. Особливістю цієї гори є знаменита обсерваторія «Білий слон». Найчастіше сходження на Піп Іван починають із села Дземброня.  Для того щоб, встигнути за один день підкорити Піп Іван вам необхідно почати сходження не пізніше 8 години і обов’язково скористатись послугами професійного інструктора.  Так ви зможете безпечно здійснити сходження  і насолодитись  неймовірною карпатською природою.

Бескиди: на яку гору зійти

Найпопулярніша  вершина для сходження у Сколівських Бескидах – гора Парашка.  Це найвища вершина в околицях міста Cколе і найвища гора, яка повністю лежить у Львівській області. Висота Парашки 1268 метрів. Відстань від Сколе до вершини Парашки 9 кілометрів. Така відстань робить Паршку ідеальною для одноденного сходження. А  при хорошій погоді ми можете не тільки помилуватись навколишніми краєвидами, а й розгледіти Львів.

Наступна вершина,  це найвища української частини Бескидів вершина – гора Пікуй, яка  розташована на кордоні Львівської та Закарпатської областей.  Висота гори 1408 метрів. На Пікуй можна потрапити із селища Жинадієво або із села Білосовиця.  Довжина маршруту на Пікуй  із Білосовиці – біля 6-ти кілометрів а час в дорозі  до 3-ох годин.  Із Жинадієво на Пікуй довжина маршруту 9 кілометрів а час в дорозі 4 години.

Маршрути з Яремче та його околиць: на яку гору зійти

Яремче – популярне курортне селище, одне із найвідоміших місць відпочинку в Карпатах. Відоме своїм колоритним сувенірним ярмарком  та водоспадом Пробій на річці Прут. Яремче пропонує не тільки комфорт курортного селища, а мальовничі навколишні гори. Селище розташоване на межі Горган та Покутсько-Буковинських Карпат. Саме до останніх і відноситься гора Маковиця, що височіє над Яремче. Підйом на Маковицю простий, тому дійти на вершину зможе навіть 3-річна дитина. Висота Маковиці 985 метрів, а загальна довжина маршруту  складає біля 8 кілометрів. З вершини Маковиці можна побачити не тільки околиці Яремче а й Говерлу і Петрос.

Якщо ви прихильник більш кам’янистих гір, то також сміливо можете вирушати у Яремче. З околиць Яремче, а саме з села Микуличин, починається маршрут на дві найвищі гори цих місць: гора Хом’як висотою 1542 метри і гора Синяк 1665 метрів.  З Микуличина на гору Хом’як є два маршрути, мінімальної складності. Довжина найлегшого з них 6,5 кілометрів до вершини, якщо у вас залишилися сили і бажання, то пройшовши ще 4,5 кілометри хребтом ви опинитесь на горі Синяк. Загальна довжина маршруту майже 22 кілометри  час проходження маршруту біля 9 годин. Маршрут ідеально підходить для одноденного походу. Ви встигнете помилуватись карпатською природою і водночас насолодитись всіма перевагами курортного відпочинку.

А для того, щоб самостійно не перейматись плануванням маршруту, пошуком гідів, підбором спорядження – радимо звернутись у Карпати Travel.

 З Карпати Travel ви зможете підкорити всі заплановані вершити із комфортом, безпекою та із задоволенням.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.