Ворохта: найкращі місця, куди варто сходити

08

Кві
2021
Автор: Marta Pasternak/ 9357 0

Посеред величних гір та столітніх карпатських лісів заховалось невеличке, але дуже колоритне та мальовниче містечко Ворохта. Воно ще не надто популярне серед туристів, але більшість їде туди саме за місцевим колоритом. А ще Ворохта – це давнє гуцульське місто із старими дерев’яними будинками та річкою Прут, яка протікає просто серед цього мальовничого кутка Карпат.

То куди ж варто сходити у Ворохті та, що там варто побачити, ми вам розкажемо

Легендарні віадуки

Саме у Ворохті є найдовші та найстаріші у Європі віадуки.  Зведені вони в 1895 році ще за часів Австро-Угорської імперії. Легендарний старий віадук поєднує два берега Прута і з нього відкриваються неймовірні краєвиди на гори та місто. Зараз цей віадук уже не функціонує. Замість нього в 2000 році побудували новий залізничний міст, а тому сміливі туристи можуть прогулятись по цьому історичному мосту та зробити вражаючі світлини на пам’ять.

 

Загалом у Ворохті є аж чотири таких віадуки, частина з них – діюча. А тому не полінуйтесь і пошукайте усі, щоб насолодитися цими витворами інженерної думки.

Підйом в гори

А ще з Ворохти можна піднятись в гори. Найпростіший та наймальовничіший підйом, який стартує з містечка Ворохти на гору Кукул. Цей підйом доволі простий і його можна здійснити всього лише за один день. Стежка на гору Кукул дуже проста та красив. Її частина проходить вздовж мальовничого карпатського лісу.

Піднявшись на гору Кукул ви будете вражені красою цієї місцини. З гори відкриваються надзвичайні краєвиди. Тут ви побачите і гору Говерлу, і Чорногірський хребет. А це на вершині гори є колиби, де влітку живуть вівчарі, котрі випасають тут худобу. Тут ви також можете придбати у них смачний карпатський сир, який вівчарі самостійно виготовляють на полонині.

На вершині гори ви також можете побачити старі прикордонні стовпчики. Раніше тут проходив кордон між Польщею та Чехословаччиною. А ще на вершині гори раніше йшли бойові дії. А тому тут ви можете побачити людей із металошукачами, які досліджують територію.

На вершині гори Кукул є дуже багато ягід. А восени тут можна просто поблизу стежки, котра веде із Ворохти на Кукул, назбирати справжніх білих грибів.

Підйомник у Ворохті

Мало хто знає, але у Ворохті також є підйомник та лижна траса. Розташований він в кінці міста у мальовничій місцевості. Він не такий сучасний, як на Буковелі, але і ціни на підйом тут мінімальні. Тут можна просто погуляти чи покататись на підйомнику влітку та восени. А взимку сюди можна приїхати, щоб навчитись кататись на лижах чи просто вдало відпочити.

Ринок у Ворохті

А ще зовсім поруч із лижною трасою у Ворохті розташований ринок, на якому ви можете купити вдосталь сувенірів, місцевих сирів, наливок чи домашнього вина. А ще на ринку можна придбати вишиванки чи розкішні прикраси із коралу.

Стародавні церкви

Відвідати у Ворохті ви можете також і стародавні гуцульські церкви. У містечку є церква Різдва Богородиці. Її сюди привезли з села Яблуниця в 1780 році. Коли вона точно була побудованою – це невідомо. Храм стоїть на пагорбі, з якого видно все місто.

А ще у Ворохті є костел Успіння Пресвятої Діви Марії. Зведений він у 1903 році для католицької громади міста. Цей храм стояв пусткою за часів Радянського союзу, проте зараз він діючий і тут відбуваються відправи. Ви можете погуляти поблизу храму та насолодитись його архітектурною принадою.

Попереду літо – сезон цікавих подорожей та вражаючих відкриттів. А найголовніше – це встигнути побачити щонайбільше прекрасних місць. Крапати Travel для вас організують незабутній відпочинок, про який ви згадуватимете ще довго.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.