09

Бер
2023
Автор: Marta Pasternak/ 10 0

Яремче – перлина карпатського відпочинку та туристичний центр українських Карпат. Саме звідти стартує багато маршрутів на цікаві локації.

Якщо ви приїхали у Карпати, то найкраще зупинитися у Яремче. У цьому місті є багато готелів на різний смак та гаманець. Тут ви можете зупинитися, як у закладі з басейном та всіма зручностями, так і винайняти кімнату в колибі за помірну ціну.

Якщо ви відпочиваєте у Яремче, то варто організувати собі піші походи, ретельно продумавши маршрути.

Як скласти маршрут відпочинку в Карпатах?

Щоб вирушити у піші походи, уважно перевірте прогноз погоди. Найкраще для мандрів, звісно, підійде суха погода, оскільки якщо ви не досвідчений турист, то можете заблукати чи навіть травмуватися. У Карпатах ви можете спробувати піші маршрути, велосипедні або ж обрати поїздки на джипах чи квадроциклах.

Уважно вивчіть місце, куди ви плануєте піти та підберіть відповідний одяг для походу:

 • Завантажте на свій телефон офлайн карти, оскільки за умови відсутності Інтернету це вам дуже допоможе. Найкраще завантажувати спеціальні додатки з карпатськими маршрутами.
 • Завантажте спеціальний додаток від ДСНС, щоб у випадку, якщо ви заблукали, можна було повідомити про це рятувальникам, які б вам допомогли. У випадку серйозного походу – повідомте рятувальникам про те, куди ви йдете та яким маршрутом.
 • Обирайте маршрут відповідно до свого рівня підготовки та врахуйте, хто ще з вами йде у мандри. Якщо ви з дітьми чи літніми людьми, краще оберіть простий маршрут.
 • Подумайте та проаналізуйте громадський транспорт, якщо ви йдете у похід далеко від місця своєї зупинки. Звісно найкраще жити біля того місця, куди ви підете у мандри.. Якщо ні – то найкраще добиратися своїм транспортом або ж на таксі чи наявними маршрутками або поїздами.
 • Підберіть одяг: він повинен бути зручним та не сковувати ваші рухи. Найкраще – це спеціалізоване спортивне вбрання, яке не пропускає вологу. Також для піших походів найкраще взувайте трекінгові черевики або ж міцні кросівки.
 • У походах дотримуйтеся маркованого маршруту та не звертайте з нього, щоб не заблукати. Маршрут маркують на спеціальних табличках або ж деревах.
 • Візьміть зі собою легкий перекус – бутерброди, шоколад чи спеціальні страви для походів, які можна приготувати за допомогою гарячої води. Не вживайте під час походу алкоголю.

Туристичні маршрути Яремче:

 • Маршрут на гору Маковиця. Він стартує з присілку Ямна, у Яремче. Довжина маршруту – 9 кілометрів, які ви подолаєте за 4-5 годин. Це – не складний маршрут, який підходить навіть дітям.
 • Маршрут на полонину Туршугувата. Цей маршрут починається біля залізничної станції та веде у бік Ворохти. Його довжина – 16 кілометрів, тривалість 5 годин, інший “синій маршрут” має довжину 20 кілометрів, його тривалість 6 кілометрів. Перший варіант простіший, він проходить повз урочища Жонка. Другий – через водоспад “Дівочі сльози”, полонину Буковець та перевал Пересліп
 • Маршрут на полонину Явірник. Його довжина – 15 кілометрів, тривалість походу – до 6 годин. Ви побуваєте біля урочищ “Жонка”, “Явірник” та повернетсь до присілку Ямна. Маршрут маркований.

Популярні туристичні маршрути в Карпатах:

 • Похід на гору Говерла. Безумовно, підкорення найвищої гори України Говерла є одним із найпопулярніших маршрутів у Карпатах. Стартує маршрут з туристичної бази “Заросляк”. Є кілька маркованих маршрутів на Говерлу, все залежить від рівня складності. Якщо ви почуваєтесь здоровим та можете доплати висоту – обирайте найскладніший, оскільки він водночас і найшвидший та дуже мальовничий.
 • Похід на озеро Несамовите та гору Шпиці. Це ще один популярний та дуже мальовничий маршрут, адже так ви можете побачити одразу два цікавих місця. Спочатку ви дійдете до Несамовитого, де можете полюбуватись високогірний озером та зробити багато фото. З озера на гору Шпиці зовсім не багато підніматися. На вершині цієї гори є багато чорниці, там ви можете просто погуляти та зробити дуже ефектні фото.
 • Похід на гору Піп Іван з давньою обсерваторією. Ви мабуть бачили в Інтернеті фото гори, на вершині якої є обсерваторія, яку до речі відреставрували і зараз там чергують рятувальники. На гору веде два маршрути, які є непростими, проте їх можна пройти всього лише за день.

Карпати – це чудове місце для піших маршрутів, джип-турів чи катання на квадроциклах. Особливо актуально це у період від весни до осені. А тому обирайте свій маршрут і вирушайте. А найкраще – зверніться до Карпати Travel, які знають про відпочинок у Карпатах усе та підберуть для вас найкращий похід. Вперед до пригод!

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.