Стежка Довбуша: маршрут, де можна зупинитись та поїсти?

18

Чер
2021
Автор: Marta Pasternak/ 3266 0

Мальовничий ліс, карпатське повітря та прогулянки неймовірними краєвидами та навіть скелями. Це все про стежку Довбуша, якою можна із задоволенням пройти в Яремчі. Подолати її без проблем можуть, як діти, так і літні люди, оскільки вона не складна.

Стежка Довбуша: маршрут для відпочинку

Стежка Довбуша відкрита в пам’ять про легендарного опришка та народного захисника Олексу Довбуша. Він захищав простий народ від гніту поміщиків, а ще за легендами, відбирав у них золото та віддавав бідним людям.

Вважається, що Олекса був дуже сильним чоловіком, який без проблем перемагав своїх суперників. А ще легенда говорить, що Довбуш спочатку народився німим, проте дар мови йому надав місцевий мольфар. Опришки на чолі з Олексою Довбушем кілька років боролись за права людей, а тому його пам’ять шанують в Карпатах та навіть називають українським Робін Гудом, а тому на його честь і назвали цю стежку.

Стежка Довбуша починається в Яремчі на вулиці Свободи. Проте, що це точно ця стежка вам покаже великий дороговказ. Стежка Довбуша промаркована, її довжина становить 4 кілометри, пройти ви її зможете за 4 години.

Стежка Довбуша проходить через мальовничий карпатський ліс. Якщо ви тут йдете влітку чи восени, то вам дуже пощастило, бо ви зможете поласувати малиною чи ожиною, які ростуть вздовж маршруту.

Стежка є не складною, проте інколи вам доведеться проходити по каменях, які є слизькими, проте для цього тут встановили спеціальні поручні. Також місцями тут є підйоми і вам доведеться проходити камінням та по коріннях дерев. Проте по дорозі є спеціально обладнані місця для відпочинку, де ви зможете поновити сили.

По дорозі ви також побачите багато скель, це і є скелі Довбуша. Саме тут варто зробити привал та організувати фотосесію, бо краєвиди тут захоплюючі.

А ще довкола скель Довбуша є одразу кілька оглядових майданчиків, на яких можна зробити ефектні світлини.

Скелі Довбуша: місцеві легенди

Місцеві вірять, що Олекса Довбуш був настільки сильним, що навіть міг підняти ці скелі, відбиваючись від своїх ворогів. Одну із таких скель він підняв та кинув перед нападниками просто на стежці, перекривши їм дорогу. І та скеля стоїть там і досі.

Є ще одна цікава легенда. В Карпатах вірять, що Олекса Довбуш в своїх скелях заховав великий скарб. Але знайти його може не кожен. Це повинна бути людина із добрим серцем та світлими думками, яка скарб витратить не для себе, а на добрі справи. Знайти гроші Довбуша можна тільки в ніч на Івана Купала. Якщо ж людина візьме цей скарб з нечистими помислами, то вона вмить перетвориться на камінь.

Стежка Довбуша: де поселитися?

Прямуючи на стежку Довбуша ви можете поселитись будь-де в Яремче.Також поруч тут є садиба і ви можете пожити серед мальовничих краєвидів. Якщо ви плануєте бюджетний відпочинок, то номер на одного стартує від 200 гривень, на двох – від 350 гривень. Відпочинок в розкішному готелі стартує від 1500 гривень на добу за двомісний номер

Стежка Довбуша: де можна поїсти?

По дорозі на стежку Довбуша ви можете посмакувати в місцевих ресторанах. Одним із них на вулиці Свободи є «Зелений гай», якого в Мережі відвідувачі хвалять за помірні ціни та смачну їжу.  Тут вам запропонують, як традиційні українські страви, так і місцеві смаколики.

Також тут є і багато інших цікавих закладів, один із яких спеціалізується на дерунах. Коротше кажучи, в Карпатах вас точно голодними не залишать.

Набридло офісне життя та захотілось нових вражень, проте побоюєтесь, що самі не впорається із походом в гори чи заблукаєте на одному із маршрутів? Тоді звертайтесь до Карпати Travel. Наші професійні гіди зроблять ваш відпочинок цікавим, безпечним, а головне – точно незабутнім. Вперед до пригод з Карпати Travel.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.