Старовинні замки та неймовірна природа: топ-7 місць, які варто відвідати на Закарпатті

20

Бер
2021
Автор: Marta Pasternak/ 861 0

Неймовірні старовинні замки, корисні термальні води, село десяти музеїв, прекрасна природа та смачнюща їжа. Це все про сонячне Закарпаття. Якщо ви не знаєте, куди поїхати на відпочинок, то рушайте саме туди. А якщо ви не знаєте і, на що там подивитись, то Карпати Travel вам розкажуть.

Замок Паланок – велична будівля на вершині гори

Цей замок розташований на вершині Замкової гори у м. Мукачево. Він є одним із найкращих у Європі прикладів фортифікаційних споруд. Вважається, що цей замок звели ще за Київської Русі. За свою історію замок Паланок належав різним державам та правителям. Зараз у споруді діють музеї, а тому ви зможете вдосталь нагулятися, дізнатись щось нове та зробити вдалі фото.

А ще замок Паланок, як і будь яка середньовічна споруда, має свою легенду. Розказують, що якось князь Федір Коріятович наказав викопати на території замку колодязь. Проте, скільки б піддані його не копали, води все одно не було. Тоді до розчарованого князя прийшов чорт і пообіцяв наповнити колодязь водою в обмін на мішок золота. Але казна у князя була порожньою і він запропонував натомість свою душу, на що чорт відмовився. Тоді один із князівських підданих сказав, що чорт ж не уточнив, який мішок він хоче, і запропонував дати йому невеликий мішечок із двома монетами. Князь так і зробив. Розгніваний чорт тоді стрибнув у колодязь, кричачи, що все одно води тут ніхто не питиме. Подейкують відтоді у колодязі чути крики того самого нечистого.

Ужгородський замок – історична споруда в центрі міста

Ще один замок, який варто побачити на Закарпатті – це Ужгородський замок. Розташований він буквально у центрі Ужгорода та вартий того, щоб його обов’язково відвідати. Зараз тут діє музей, а тому ви можете не тільки прогулятись величною спорудою, а й краще дізнатись про історію Закарпаття.

Має Ужгородський замок і свою легенду про Білу Діву. Розповідають, що дочка графа Другета закохалась у ворожого воєводу, котрий хотів захопити споруду. Вона розказала коханому про всі таємні ходи. Дізнавшись про це граф наказав вбити воєводу, а доньку замурував у стіні замку. Відтоді кажуть, що замком блукає привид юної дівчини, яка шукає свого коханого.

Водоспад Шипіт – одне із чудес України

Водоспад Шипіт знаходиться за 10 кілометрів від залізничної станції селища Воловець, у  підніжжі гори Гимба. Він належить до одного із семи природних чудес України. І це не дивно, адже він спадає каскадами із висоти 14 метрів та милує око у всі пори року – і навесні, і восени, і влітку, і навіть взимку, оскільки оскільки повністю не замерзає.

Долина нарцисів – неймовірне цвітіння тисячі квітів

Якщо ви подорожуєте Закарпаттям навесні, то обов’язково відвідайте Долину нарцисів. Вона розташована в урочищі Кіреші, за 4 кілометри від Хуста. Особливо прекрасною вона є у період цвітіння нарцисів – у травні. Але, майте на увазі, що нарциси занесені до Червоної книги України, а тому зривати їх суворо заборонено.

Озеро Синевир – морське око Карпат

У Міжгірському районі Закарпатської області ви можете побачити найбільше озеро українських Карпат – Синевир. Розташоване воно на висоті 989 метрів над рівнем моря, а його максимальна глибина 22-24 метри.

Приїхавши на Синевир ви спостерігатимете за неймовірними краєвидами: вас оточуватимуть стрункі ялини, а посередині озера розташований невеликий острівець. Через це озеро ще і називають Морським оком.

Колочава – село десяти музеїв

Це село вважається найдовшим на Закарпатті. Його протяжність понад 15 кілометрів. Тут є настільки цікаві та інтерактивні музеї, яким позаздрять навіть мегаполіси.

Ось кілька з них:

  • Музей «Старе село». Тут ви можете спостерігати за музеєм під відкритим небом, де ви побачите те, як жили жителі Верховини 300 років тому.
  • Музей «Бункер Штаєра». Він присвячений колочанським повстанцям, які боролись із радянською владою.
  • «Колочавська вузькоколійка». Вона ознайомлює із  історією карпатської вузькоколійної залізниці. Музей складається із раритетного паровоза та 10 вагонів, де показано історію карпатської залізниці у період панувань різних влад.
  • Музей «Лінія Арпада» – це частина відреставрованої оборонної системи часів Другої світової війни. Тут можна побачити раритетну військову зброю.

А ще у Колочаві є форельне господарство і тут можна спробувати смачної рибки на мангалі або ж свіжої рибної юшки.

Термальні води Закарпаття – відпочинок для душі та тіла

А ще на Закарпатті, у Берегово, Косино та Велятино, є унікальні термальні басейни. Сюди з усієї України приїжджають люди, щоб вилікувати опорно-рухову, нервову та судинну системи. А ще тут корисно просто відпочити, щоб зарядити своє тіло корисними мікроелементами.

А ще Закарпаття – це неймовірні місцеві страви, як от: бограч, банош, крумплі, грибна юшка та вино. А тому хочете відпочити із користю та враженнями, тоді звертайтесь до Карпати Travel. Ми допоможемо організувати відпустку вашої мрії.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.