Сакури, крокуси та нарциси: куди поїхати навесні за новими враженнями

18

Кві
2021
Автор: Marta Pasternak/ 888 0

Весна – це неймовірна пора року, коли все розквітає та тішить око. Якщо ж ви хочете помилуватись рідкісними квітами, зробити вражаючі фото та ще і відпочити, то саме пора це зробити. А куди поїхати ми вам розкажемо.

Долина нарцисів – жовте поле та прекрасний запах

Всього лише за 4 кілометри від міста Хуст, у селі Кіреші Закарпатської області, на площі аж 256 гектарів розкинулась Долина нарцисів. Сюди щороку з усієї України їдуть відвідувачі, щоб побачити цвітіння нарцисів. Уявіть собі – все поле вкрите білим покривалом квітів, а поруч видніються гори.

До слова, нарцис занесений до Червоної книги України. А тому зривати квіти категорично заборонено. Найкраще їхати у Долину нарцисів наприкінці квітня або на початку травня. Саме у цей час починається активне цвітіння нарцисів.

А ще з Долиною нарцисів пов’язано багато легенд. Одна із них – те, що саме тут грецький бог Нацис побачив своє відображення у річці Хустець, яка тече у Долині. І  він тут помер від туги. А у пам’ять про це долина вкрилась розкішними квітами. Ще одна легенда пов’язана із Нанківською чудотворної іконою Пресвятої Богородиці. Ікона з’явилась на цій місцевості і коли люди прийшли до власника землі з проханням побудувати тут храм, він їм відмовив. А коли ж ікону намагались вивести, то не навмисно пошкодили її. Через це рід власника землі був покараний, а коли ікону везли на возі, що за нею виростали білі нарциси. Є ще і третя легенда: бідний гончар Іванко на Закарпатті закохався у принцесу Русю. Він подарував кохані глиняну вазу із нарцисами. Проте, коли батько дівчини дізнався про закоханих, то викинув вазу із квітами з вежі. І там виросли нарциси, які щоранку вкриваються росою, сумуючи за втраченим коханням.

Долина шафранів – прекрасні квіти посеред старого села

Закарпатська область відома не лише легендарною Долиною нарцисів. Тут також щороку зацвітають і крокуси або ж як їх ще називають – шафрани.

Найкраще спостерігати за цвітінням шафрану можна у селі Колочава, що у Закарпатській області. Адже тут є ціла долина шафранів. До слова, ці рідкісні квіти тут зацвітають на території давнього села, у колочавському музеї-скансені “Старе село”. А тому, крім замилування крокусами, ви можете ще і погуляти місцевими музеями, яких тут до слова аж десять, скуштувати смачних страв та більше дізнатись, як про красиві крокуси, так і про культуру та традиції місцевих жителів.

А ще фото тут вийдуть дуже колоритні: всі галявини вкриті філолетовим килимом, а позаду – старі дерев’яні будинки та гори. Правда ж ефектно? Але краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Врахуйте, що цвістимуть крокуси лише до кінця квітня. А тому поспішіть, щоб побачити це неймовірне природне диво та вдосталь намилуватись ним.

І знову ж таки нагадуємо, що шафран – це рідкісна квітка, яка занесена до Червоної книги України. Тому зривати їх категорично заборонено.

Ужгород – місто сакур

А ще наприкінці квітня обов’язково з’їздіть в Ужгород. Адже саме тоді це місто вкривається вражаючим рожевим цвітом сакур. За ними хочеться спостерігати та фотографуватись на фоні неймовірних краєвидів.

Розташована алея сакур в Ужгороді вздовж річки Уж. Це – найбільша у Європі алея і саме сюди щороку приїжджають із усієї України, щоб помилуватись пишним рожевим цвітом.

Сакура вважається символом Японії і саме там прийнято милуватись цвітінням цього дерева. В Україні ж є унікальна можливість побачити цю красу, не виїжджаючи навіть за кордон. Бо в Ужгороді ж є понад дві тисячі сакур, а тому враження від їхнього цвітіння справді неймовірні.

До слова, у цей час Ужгород перетворюється на справжній квітучий рай. Адже одночасно із сакурами у місті зацвітає магнолія, айва, яблуня.

Тож не пропустіть сезон цвітіння нарцисів, крокусів чи сакур. Адже саме так ви відчуєте та побачите істинний прихід весни. А не хочете планувати маршрути, довго шукати, як доїхати чи де поїсти, тоді звертайтесь до Карпати Travel. Ми знаємо про унікальні місця в Україні все та радо покажемо їх вам.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.