Похід в Карпати під час воєнного стану: що потрібно знати

25

Вер
2022
Автор: Marta Pasternak/ 1397 0

Зараз в Україні, як відомо, немає безпечних місць. Проте все ж відносно безпечно у Карпатах, адже це далеко від бойових дій, там немає військових об’єктів та критичної інфраструктури, а ще це ідеальна альтернатива відпочинку на півдні. Саме у Карпатах ви можете спокійно насолодитись природою та якісно відпочити. Проте навіть високо в горах діють правила воєнного часу, яких потрібно суворо дотримуватись, щоб не створювати додаткових проблем собі та військовим.

Карпати Travel зібрав для вас поради та офіційні дані, як можна безпечно відпочити в горах.

Насправді правила відпочинку в горах відрізняють залежно від області. У кожному регіоні Карпат вони свої.

Відпочинок у Карпатах в Івано-Франківській області

На Прикарпатті дозволено відвідувати усі ліси та гори. Тут немає суворих обмежень щодо туристичних локацій. Єдине що, то на території Буковелю заборонили джипінг та катання на квадроциклах.

Проте у тут діють правила відпочинку:

  • Потрібно завжди носити зі собою паспорт. Адже в умовах воєнного часу ваші документи можуть перевірити на блокпостах.
  • Дотримуватись комендантської години. Якщо ви йдете в гори, то не дивуйтесь, але там також діє комендантська година. А це означає, що 23:00 вам заборонено пересуватись горами та до цього часу вже варто перебувати у наметі чи готелі, в якому ви зупинились. Проте погодьтесь, що так пізно і так ніхто не ходить в гори.
  • Категорично заборонено пересуватись біля стратегічних об’єктів інфраструктури. У Карпатах, це найперше стосується залізничних та автомобільних мостів. Так, карпатські мости – прекрасні, але якщо ви їх фотографуєте у воєнний час, то у місцевих жителів, а згодом і поліції, можуть виникнути до вас запитання. І ваша відпустка закінчиться спілкуванням з правоохоронцями.
  • Це саме стосується фотографування військових, техніки та об’єктів військової інфраструктури. Під час відпочинку рекомендуємо до них навіть не наближатися. По-перше, росіяни можуть їх обстріляти ракетами, по-друге, до вас можуть виникнути додаткові питання.

Загалом у Карпатах в Івано-Франківській області, як до повномасштабного вторгнення, доступні майже всі піші маршрути та усі види відпочинку.

Відпочинок у Карпатах на Закарпатті

Особливістю Закарпатської області є те, що тут немає комендантської години. Тобто ви можете тут вільно гуляти скільки завгодно. Також цей регіон практично не обстрілюють російські окупанти, за винятком одного разу.

Проте тут є нюанси. Частина піших маршрутів на Закарпатті закрита. Це стосується тієї частини Карпат, яка розташована біля кордону України з іншими державами. Йдеться про території Ужанського національного парку та Карпатського біосферного заповідника.

А якщо конкретно, то там заборонені такі маршрути:

  • Перехід Убля / Малий Березний – смт Великий Березний – ур. Явірник – с. Сіль – ур. Княгиня – с. Стужиця – с. Загорб – г. Черемха – с. Лубня – г. Плішка – с. Верховина-Бистра – пер. Ужоцький; г. Стіг – г. Межипотоки – г. Піп Іван; Мармароський – пол. Лисича – с. Ділове;
  • Зі с. Ділового до г. Піп Іван на території Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення;
  • До водоспаду Ялинський на території Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення;
  • До мінерального джерела в урочищі Головач на території Марамороського природоохоронного науково-дослідного відділення;
  • с. Стужиця – Праліси – Кременець на території Ужанського національного природного парку;
  • ур. Бистрий – лісовий будинок – Стела на кордоні на території Ужанського національного природного парку;
  • с. Стужиця – гора Кременець на території Ужанського національного природного парку.

Також на Закарпатті категорично заборонені польоти на одномоторних літаках.

Під час планування відпочинку врахуйте ці локацї, щоб у вас не було проблем зі законом.

Відпочинок у Карпатах у Львівській області

Щодо Львівської області, то тут діють такі ж правила, як на Прикарпатті та Закарпатті. Тут дозволено відвідувати ліси, можна ходити у гори та відпочивати у курортних містечках. Комендантська година тут від 23:00 до 5:00.

Проте знову ж таки категорично заборонено фотографувати усе, що пов’язано із військовою та критичною інфраструктурою. Пам’ятайте, Львівська область частіше за інші регіони заходу України перебуває під російськими обстрілами. А тому, селячись у готель, поцікавтесь, чи є у них укриття. Також категорично уникайте залізничних переїздів, військових частин та об’єктів інфраструктури. Це вас вбереже від небезпеки обстрілів та і у місцевих жителів до вас не виникне додаткових питань. І знову ж таки, яким би красивим не був залізничний міст – не фотографуйте його. Зробите ці світлини вже після перемоги України =).

Українські Карпати попри такий складний час для держави продовжують приймати туристів та дарувати людям оптимізм, красу та віру, що все буде Україна.

Карпати Travel ж знають усе про походи в гори та мальовничі місця цього регіону. А тому – звертайтесь, ми організуємо для вас відпочинок вашої мрії.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.