Похід у Карпати пізньою осінню: як підготуватись та що потрібно взяти

31

Жов
2021
Автор: Marta Pasternak/ 1215 0

Осінь – це чарівний період, особливо у карпатських горах, коли дерева стають жовтими, а вже ближче до вершини можна побачити і перший сніг. А як же чарівно виглядають карпатські полонини та хребти – заради них точно варто йти у Карпати.

Проте похід в гори восени має і свої нюанси – це холод, велика ймовірність дощу та навіть снігу.

А тому до походу восени, а особливо у листопаді, потрібно ретельно підготуватись. Карпати Travel розкажуть, як це можна зробити найкраще.

Як потрібно одягатись під час походу в гори восени

Якщо ви йдете в гори в період бабиного літа, то вам дуже пощастило, оскільки вам не треба хвилюватись, у що одягатися. Хоча на вершині та ближче до вечора стає значно холодніше. А у листопаді – холодно постійно, а тому тут варто подбати про теплий одяг.

  • Йдучи у похід придбайте термобілизну. Це захистить вас від переохолодження навіть ранньою осінню.
  • Прихопіть із собою теплі флісові речі.
  • На осінні походи потрібно придбати мембранну куртку, оскільки вона може вас захистити від дощу. Якщо у вас немає такої куртки – купіть дощовик. Найкраще, якщо він буде професійним.
  • Трекінгові штани вам також знадобляться, оскільки на хребті та вершині може бути сильний вітер, а так ви не промерзнете.
  • Шапка та рукавиці. У міському житті це здається радше аксесуарами, проте у горах без них дуже складно.

Похід у гори восени: у що взутись

Якщо влітку та на початку вересня ви можете вдягнути в одноденний похід навіть кросівки, то у жовтні-листопаді краще так не ризикувати. У цей період для походу в гори обирайте трекінгові черевики. Їх купуйте на розмір більший від вашої ноги.

Також придбайте гамаші або бахіли – це захистить вас від бруду, а якщо на горі буде сніг, то і від цього.

Подбайте і про теплі шкарпетки, якщо йдете в гори не на один день – купіть 2-3 пари.

Прогноз погоди у Карпатах

Йдучи в гори пізньої осені – обов’язково перевірте прогноз погоди. Бо якщо дощ йтиме весь час під час вашого походу, то це вам точно не принесе задоволення, а радше навпаки – розчарування.

Ще один важливий нюанс – не йдіть в осінні походи самостійно. Оскільки можуть бути різні погодні умови і вам може знадобитись допомога.

Яке ще спорядження можна взяти в гори восени

Яке спорядження брати – все залежить від тривалості вашого походу. Проте без трекінгових паличок, рюкзака та їжі вам точно не обійтись.

Якщо ж ви йдете в гори на довгий час, то прихопіть із собою намет, спальник, рятувальну ковдру, налобний ліхтарик, приладдя та посуд для їжі, ємність для води.

Що можна взяти із їжі в подорож

Йдучи у гори, подбайте про те, чим ви харчуватиметесь. Найкраще брати сухі сублімовані продукти, які просто приготувати, заливши окропом.

Візьміть також калорійну їжу – спеціальні енергетичні батончики, шоколадні батончики та сухофрукти.

Майте при собі багаторазову посудину для води. Алкоголь в гори не рекомендується брати.

Осінні походи в Карпати вимагають більшої підготовки та витривалості, ніж влітку. Бо тут вам може зашкодити і холод, і дощ, і туман.

А тому, щоб все пройшло вдало, найкраще звернутись до професіоналів, які зможуть зробити ваш похід по-справжньому незабутнім та допоможуть підготуватись до нього. Все про це знають фахові гіди із Карпати Travel – ми відкриємо для вас небачену красу осінніх гір.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.