Похід на озеро Синевир: що варто побачити, де можна заночувати і поїсти

01

Вер
2022
Автор: Marta Pasternak/ 1759 0

Озеро Синевир – найбільша водойма українських Карпат, яка розташована на висоті 989 м над рівнем моря. Це – надзвичайно мальовниче місцевість із захопливими краєвидами та ідеальне місце для відпочинку в Карпатах.

Карпати Travel розкажуть вам, як дійти до цього чарівного місця, що там варто побачити та де заночувати.

Як дійти до озера Синевир

Озеро Синевир ще називають Морським оком, адже розташоване воно серед струнких ялин, вік яких до 160 років. Посередині цих розкішних дерев видніється Синевир. Краєвиди цієї водойми захоплюють око ще з першого погляду.

Маршрутів, які ведуть до озера Синевир є кілька. Одними із відомих – це зі сіл Міжгір’я, Вишків чи Мислівка. Проте врахуйте, що з цих місць йти вам доведеться з наметом та ночувати в горах. Є і одноденний найпростіший маршрут з села Синевирська поляна.

Якщо ви любите ходити в гори з наметом, тоді маршрут з села Міжгір’я вам ідеально підійде. Тривалість цього маршруту трохи більше 23 км. Розрахований він на два дні. Тобто за день ви можете дійти до озера Синевир, заночувати там, а потім повернутись до села. Це – мальовничий маршрут, який нескладно подолати. По дорозі на озеро ви можете поласувати малиною, чорницею та іншими смаколиками.

Також дійти до озера можна з села Синевирська поляна. Для цього вам буде потрібно доїхати до КПП нацпарку та звідти піднятись до Синевиру. Йди від паркувального майданчику до озера всього лише кілометр, а тому подолати цей шлях просто.

Озеро Синевир: що там можна побачити

Сам національний природній парк «Синевир» є дуже мальовничою місцевістю. Ви тут можете побачити червонокнижних тварин та рослин.

Прийшовши до озера, можна прогулятись навколо його периметру. Тут є стежки, дерев’яні перила та містки, біля яких можна сфотографуватись.

Глибина Синевиру – 24 метри. Проте купатись в озері небезпечно та категорично заборонено. Оскільки воно розташоване високо в горах, то навіть у спеку його прогрівається лише до +2 градусів. Обійти весь периметр Синевиру можна орієнтовно за 40 хвилин.

По периметру озера є лавки та альтанки, а тому якщо ви принесли з собою їжу, то там можна і пообідати.

Що ще можна побачити тут

Також поблизу озера можна відвідати Реабілітаційний центр бурих ведмедів. Сюди звозять тварин, які жили у неволі та зазнали знущань від людей.

У селі Синевирська поляна є відомий екопарк «Долина вовків». Тут місцевий підприємець покаже вам чотири види вовків, тигрів, левів, оленів та ланей. Частину тварин власник екопарку купив у цирку, іншу – йому приносять місцеві жителі, коли знаходять травмовану дику тварину.

Також тут ви можете піднятись на гору Озірна, краєвиди якої захоплюють дух.

Похід на озеро Синевир: де можна зупинитись

Якщо ви не плануєте йти на Синевир з наметом, то можете поселитись у селі Синевирська поляна. У цьому населеному пункті є багато готелів та колиб. Вартість номера на двох осіб від 400 грн і до 2000 грн. Все залежить від умов, наявності індивідуального санітарного вузла та інших. У дорожчих готельних номерах у вартість зазвичай включено і сніданок.

Також можна зупинитись у селі Міжгір’я. Вартість готельних номерів та кімнати у колибах тут приблизно така ж, як і у Синевирській поляні.

Похід на озеро Синевир: де можна поїсти

Просто біля Синевиру є ресторан, де можна спробувати традиційну українську кухню. Є тут також і гуцульські страви та угорські.

Також ні початку маршруту на озеро Синевир є ще два заклади, де можна підкріпитись дорогою до озера. Якщо ви побуваєте тут, то спробуйте банош, бограч, дерун з білими грибами та інші місцеві колоритні страви, яких не готують у вашому регіоні.

Поїсти також можна і у селі Синевирська поляна чи в іншому місці, де ви зупинились.

Біля озера Синевир є також невеликий кіоск, де ви можете придбати сувеніри на згадку про поїздку в це чарівне місце.

Похід на озеро Синевир може бути цікавим та пізнавальним для вас. Проте тут потрібно ретельно спланувати свої маршрути, вибрати місце, де було б добре зупинитись та заклади, у яких можна смачно поїсти. А ще врахуйте, що нюанс з транспортом, якщо ви їдете сюди не власним автомобілем. А тому найкраще – ще звернутись до Карпати Travel. Ми продумаємо та організуємо для вас найкращий відпочинок.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.