Піп Іван Чорногірський: маршрути та де можна зупинитись?

15

Лип
2021
Автор: Marta Pasternak/ 10835 0

Фото метеорологічної обсерваторії на вершині гори Піп Іван Чорногірський, бачив мабуть кожен. Надзвичайна будівля споруджена у 1936-1938 роках є найвищою експлуатованою будівлею в Україні. До речі, її можна побачити з багатьох вершин Чорногіського хребта і зокрема з Говерли. Будували обсерваторію як астрономічну, але після Другої світової війни обладнання розікрали а сама будівля не використовувалась. У 2011 році будівлю передали Прикарпатському університету, наступного року почалась консервація та реконструкція будівлі, що триває і досі.

У приміщенні обсерваторії діє з 2017 року Чорногірський рятувальний загін. Членами, якого є рятувальники-волонтери, що у 2013 році почали працювати на вершині і допомагати туристам. Рятувальники чергують на вершині по 4 доби та регулярно викладають у своїй сторінці на Facebook інформацію про поточну погоду на вершині Піп Іван Чорногірський.

Сходження на Піп Іван:  варіанти маршрутів

Піп Іван Чорногірський є третьою найвищою вершиною України. Вищі від нього лише Говерла і Бребенескул. Є два маршрути, які дозволяють піднятись та спуститись з гори за один день. Але варто виважено підходити до обох маршрутів, бо вони доволі довгі. Тому для підйому на гору потрібно мати елементарну фізичну підготовку та базове спорядження. Знадобиться трекінгове взуття, спортивний одяг, рюкзак, аптечка і сонцезахисний крем, їжа в дорогу і вода.

  • Перший і найпопулярніший маршрут – це почати сходження у невеличкому  селі Дземброня. На маршруті вам зустрінуться Дзембронські водоспади, гора Вухатий камінь і полонина Смотрич і сама вершина гори Піп Іван з обсерваторією. Маршрут починається у красивому лісі, але має на шляху стрімкі підйоми, тому варто виходити не пізніше 8 години ранку. Довжина маршруту в дві сторони 22-24 кілометри, перепад висот близько 1500 метрів. Час проходження 10-11 годин, залежить від вашої фізичної підготовки.
  • Другий шлях починається зі села Шибене. Це мабуть найлегший і найпростіший маршрут підйому на гору Піп Іван. Ним до речі користуються рятувальники, що базуються на вершині Попа Івана.  У Шибеному є КПП прикордонників, які можуть попросити у вас документи, тому рекомендуємо взяти з собою паспорт. Реєстрації, як для сходження на Піп Іван проходити не потрібно. Маршрут стартує у селі Шибене і проходить через полонину Веснарка, тут можна набрати води. Далі по маршруту буде  озеро Марієчка, на березі якого можна перепочити та перевести дух. Далі по маршрути – вершина гори Піп Іван. Довжина маршруту 22-23 кілометри в обидва боки, перепад висот  близько 1200 метрів. Час проходження 10-11 годин.

Сходження на Піп Іван Чорногірський: де зупинитись та як доїхати?

Доїхати до Дземброні та Шибеного громадським транспортом можна із Верховини. Але такий варіант добирання не підходить для одноденних походів, бо автобуси прибувають у Дземброню о 15:45 а у Шебене о 13:40. Тому найкращий варіант – це особистий транспорт.

Зупинитись можна у Верховині або  Ворохті. Ціни стартують від 350 гривень за добу за двомісний номер в місцевому котеджі. У Верховині більший вибір житла і ресторанів. Їжу у день сходження краще замовити у готелі чи у садибі, в якій ви зупинились.  Також можна зупинитись у самій Дземброні, готелів там не має, але є кемпінговий табір на березі Чорного Черемоша.

Найкращий час для сходження це – з травня по жовтень. Весною на Попі Івані цвітуть крокуси, на початку літа – червона рута. У липні, серпні починають дозрівати ягоди: брусниця, лохина, чорниця.  Влітку і восени в навколишніх лісах багато грибів.

Але не слід забувати, що Карпати в першу чергу це – гори. Тому йдучи у похід завжди потрібно дотримуватись правил безпеки.

А якщо ви не бажаєте самостійно займатись плануванням маршруту, логістикою, пошуком житла, ви хочете спокійного і безпечного відпочинку, тоді звертайтесь у Карпати Travel. Ми знаємо про Карпати все.  Для нас наші клієнти найкращі, атому ми організуємо трансфер, поселимо, підкажемо, де найсмачніша кухня, а досвідченні інструктори зроблять ваш похід приємним і безпечним.

Гори кличуть! Приєднуйтесь!

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.