Ужгород – це місто на заході України, котре відоме своїми сакурами, річкою Уж, котра протікає просто в центрі та місцевим колоритом.
В Ужгород варто поїхати, щоб відпочити, скуштувати місцевих наїдок та просто відкрити для себе щось нове та незвідане.
Карпати Travel розкажуть вам, що варто побачити в Ужгороді.
Ужгородський замок
Коли ви приїхали в місто, то найперше, куди можна сходити – це Ужгородський замок.
Розташована велична будівля просто в центрі Ужгорода. У приміщенні є краєзнавчний музей, тому тут ви можете не лише вдосталь нагулятись приміщеннями стародавнього замку, а ще і дізнатись величну історію Закарпатської області. Також ви можете погуляти та зробити світлини в дворі Ужгородського замку. Тут є і давні руїни, і древній міст. А тому фото вийдуть справді ефектними.
Музей давньої української архітектури
Поблизу замку є також і скансен – музей давньої української архітектури просто неба. Тут розташовані споруди, у яких в 18-19 столітті жили наші предки. Особливо цікавою є церква із дерева 1777 року, котра зведена без жодного цвяха. А ще тут ви зможете побачити приміщення давньої школи із 19 століття.
Ботанічний сад
В Ужгороді практично у центрі міста є також і ботанічний сад, де зібрані рідкісні види рослин, зокрема й екзотичні дерева та кущі.
Так, у ботанічному саду росте понад 120 видів троянд. А ще тут є сакури, магнолії, верба вавилонська та інші екзотичні дерева. Також ви тут можете на власні очі побачити, як ростуть банани, пальми, папая та інші цікаві види флори.
Хрестовоздвиженський кафедральний собор
Також у центрі Ужгорода розташований Хрестовоздвиженський кафедральний собор. Його свого часу відвідувала відома австро-угорська імператриця Марія-Терезія. Саме вона і передала церкву в користування греко-католикам. А ще тут всередині можна побачити іконостас у стилі бароко, а в підземеллі собору є крипти, де поховане духовенство, яке свого часу служило у цій церкві.
Ужгородська синагога
Поблизу центральної частини міста є також єврейська синагога, зведена в 1904 році. Зараз це обласна філармонія. Аналогів синагозі в Україні немає, оскільки вона побудована в неомавританському стилі. Після Голокосту радянська влада переробила синагогу під філармонію, яка діє в колишньому храмі і досі.

Центральні вулиці Ужгорода
Також ви можете і насолодитись й архітектурою Ужгорода, прогулявшись вулицями Корзо та Августина Волошина. Внутрішні дворики, бруківка, цікаві магазини та затишні кав’ярні – це все тут є і ви можете вдосталь цим насолодитись.
Найдовша у Європі липова алея
На вулиці Незалежності вздовж річки Уж простягається найдовша у Європі липова алея. Її довжина 2 кілометри 200 метрів. Засадили липи ще в часи, коли Ужгород перебував у складі Чехословаччин, в 1928 році. Особливо чарівно гуляти липовою алеєю у червні, коли липи починають цвісти і в повітрі чути неймовірний аромат.
Міні-скульптури в Ужгороді
А ще місто відоме своїми міні-скульптурами, які є по всьому Ужгороді. Багато туристів займаються тим, що гуляють містом, намагаючись сфотографувати усі скульптури. А для цього вам до речі, знадобиться до трьох годин, адже вони розкидані по різних вулицях. В Ужгороді навіть існує карта, де зазначені усі їхні місця розташування.
Провулок «Гірчичне зерно»
А ще у центрі Ужгорода ви можете погуляти неймовірно колоритним провулком Гірничне зерно. Це – пасаж, який з’єднує вулицю Корятовича із Фединця. У цьому невеличкому провулку є затишні кав’ярні, тут часто проводять фотовиставки. Також тут є навіть пам’ятник у вигляді двох рибин річці Малий Уж, котра протікає під вулицею.
Україна – цікава та строката країна, котру хочеться відкривати знову і знову та дивуватись її красі та дивовижності. А якщо ви хочете подорожувати з комфортом та побачити усе, то звертайтесь до Карпати Travel. Ми покажемо вам найчарівніші куточки України.