Куди сходити у Львові: найцікавіші місця

15

Бер
2021
Автор: Marta Pasternak/ 422 0

Львів – це місто кави, шоколаду, гарного настрою та неймовірних вражень.  А ще – це місто, куди постійно хочеться повертатись знову і знову, щоб гуляти його вузькими історичними вулицями та постійно відкривати для себе щось нове.

Тож куди сходити у Львові? Карпати Travel вам розкажуть:

Площа Ринок

Площа Ринок – це серце Львова. Саме тут розташовані основні історичні будівлі міста. Палац Корнятка, Італійський двір, приміщення міської Ратуші, куди до речі можна піднятись на оглядовий майданчик – це все є у центрі міста. А тому просто прогуляйтесь центральною частиною Львова, зробіть вражаючі світлини на пам’ять.

Проспект Свободи

Ще одна центральна частина Львова. Саме тут розташований Оперний театр із фонтанами, які до речі нещодавно замінили на сучасні, із музичним аранжуванням та підсвіткою. А ще тут є стометрівка, якою так люблять гуляти туристи та місцеві.Поруч є також і відомий сувенірний ринок Львова “Вернісаж”, дле ви можете придбати для себе чи рідних щось на згадку.

Високий замок

Нагулялись вдосталь у центрі? Значить пора вирушати на Високий замок. Бо неможливо бути у Львові і не відвідати цей оглядовий майданчик.

Високий замок розташований на Замковій горі. За часів князя Лева саме тут стояв основний замок, але ходять легенди, що після холодної зими князь Лев вирішив покинути своє помешкання та переселився у Нижній замок. Століттями замок руйнувався, тепер від нього залишились лише легенди та руїни.

Проте тут є оглядовий майданчик, звідки видно весь Львів та, де можна зробити незабутні фото.

Палац Потоцьких та Будинок вчених

Якщо ви хочете побачити, як ще до минулого століття жила місцева знать – відвідайте палац Потоцьких. Старовинні інтер’єри, меблі та картини – тут дуже цікаво. До речі, не забудьте про фото, бо вони тут виходять дуже колоритні. А ще погуляйте територією довкола палацу, роздивіться довкола. До речі саме на його подвір’ї у радянські часи планували почати спорудження метро у Львові, проте через руйнування споруди згодом від цього відмовились.

Ще одним приміщенням із старовинними інтер’єрами, які ідеально збереглись є Будинок вчених.  Раніше тут було графське казино, а тому розкіш та велич будівлі вас вразить. До речі, саме тут можна організувати просто розкішну фотосесію.

Шевченківський гай

Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького – це одне із тих місць у Львові, де також варто побувати. Він знаходиться на території парку Знесіння, біля Високого замку. Цей музей по суті є стародавнім міні-селом. Тут зібрані 124 пам’ятки архітектури, котрі об’єднані в 54 садиби. Тут є культові споруди та будинки із Лемківщини, Гуцульщини, Буковини та Бойківщини. Усі вони – оригінальні. Їх свого часу розібрали та перевезли у музей із різних сіл. Найстаріший експонат – це селянська хата 1749 року. Одним із найцінніших будівель музею є дерев’яна церква 1763 року із села Кривка Турківського району Львівської області.

Церква Ольги та Єлизавети і Собор Святого Юри

Навіть, якщо ви не релігійна людина, але цінуєте витвори мистецтва, то обов’язково відвідайте ці два храми.

Церква Ольги та Єлизавети привабить вас одразу, якщо ви приїхати у Львів потягом, бо вона розташована поблизу залізничного вокзалу. Це – пишна неоготична будівля вражає своїми шпилями та архітектурним оздобленням. А ще тут можна піднятись на верх одного із оглядових майданчиків та спостерігати за Львовом із висоти. Для цього зайдіть у храм та підійдіть до працівників церкви – вам все пояснять.

Собор Святого Юри – це один із найголовніших храмів Української греко-католицької церкви, який внесений до світової спадщини ЮНЕСКО. Собор побудований у розкішному бароковому стилі не залишить вас байдужим. А тому обов’язково відвідайте цю святиню.

Личаківський цвинтар

Це – стародавнє кладовище, яке розташоване буквально у центрі Львова. Проте це не звичайне кладовище – це буквально музей під відкритим небом. Його історія починається із 1786 року, він є одним із найстаріших кладовищ Європи. Площа цвинтаря – 40 гектарів. Тут є понад 300 тисяч могил.

Деякі надгробки на Личаківському цвинтарі вважаються витворами мистецтва. Зокрема варто побачити  такі:

  • Могила «сплячої красуні» Регіни Марковської. Вважається, що жінка померла через тугу за своїми дітьми. Її могила у вигляді жінки, котра лягла, щоб відпочити.
  • Гробівець відомої родини Бачевських. Його загальна площа аж понад 200 квадратних метри.
  • Могила Івана Франка.
  • Могила Соломії Крушельницької.
  • Могила Маркіяна Шашкевича.

А ще тут є військові меморіальні поховання, зокрема українські та польські.

Львів – це місто, яке захоплює з першого подиху. Тут хочеться знову і знову гуляти, щоб відкривати для себе все нові його таємниці. А, якщо ви ще і хочете дізнатись, де у Львові найсмачніша кава чи погуляти Личаківським кладовищем вночі, тоді вам до нас. Карпати Travel організують вам незабутню мандрівку.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.