Кам’янець-Подільський: найцікавіші місця, куди варто сходити

30

Бер
2021
Автор: Marta Pasternak/ 4834 0

Ідеальним для відпочинку на вихідних є місто Кам’янець-Подільський, що у Хмельницькій області. Сюди найкраще їхати, коли тепло, щоб вдосталь нагулятися старовинними вулицями та намилуватися унікальною архітектурою.

Не знаєте, куди сходити у цьому місті? Тоді Карпати Travel розкажуть вам про це.

Кам’янець-Подільська фортеця

Якщо ви приїхали у Кам’янець, то перше, що варто відвідати – це старовинний замок.  Кам’янець-Подільська фортеця належить до семи чудес України. Її старовинні вежі та неймовірна атмосфера не залишать вас байдужими. Загалом у фортеці є аж 11 веж і кожна з них має свою цікаву історію.

Ви можете годинами гуляти старовинним замком, сходити у музей, щоб дізнатися більше про історію Кам’янця-Подільського та старовинної фортеці. А ще зробити сотні цікавих фото чи навіть організувати для себе професійну фотосесію.

Міст, котрий з’єднує центральну частину міста із фортецею

Не менш мальовничим є і міст, котрий із центральної частини міста веде до замку. Цей міст є одним із найстарших інженерних споруд в Україні. По дорозі у замок саме через унікальні краєвиди тут можна ефектно сфотографуватися.

Міська Ратуша

Саме у Кам’янці-Подільському є найстаріша Ратуша в Україні. Зведена вона у XV столітті. Ратуша у собі поєднує кілька архітектурних стилів, домінуючим з яких є готичний. Також у Ратуші діє одразу кілька музеїв, а саме: “Музей історії Магдебурзького права”, “Музей грошей”, “Суд середньовічного Кам‘янця”.

Кафедрального костел Святих  Апостолів  Петра та Павла XV – XIX ст

Цей давній храм зводився, як костел. Коли у 1672 році місто захопила Османська імперія, його перетворили на мусульманську мечеть, добудувавши перед входом мінарет. Після вигнання турків на вершині мінарету встановили фігуру Матері Божої. У Радянські часи тут був Музей історії релігії та атеїзму. З початком Незалежності тут знову відбуваються відправи.

Надгробок Лаури Пшездецької

Лаура Пшездецька – це молода дівчина, родом із Кам’янця. Вона померла у віці 21 року. Тоді її рідні замовили у скульптора Віктора Бродзького розкішний надгробок. На ньому молода дівчина ніби відпочиває на ліжку. Поруч – стоїть ангел, який ніби стежить за сном дівчини. Також доповнюють композицію надгробка погруддя батька та сестри покійної дівчини. На самому надгробку написано: «Дівиця Лаура. Згасла в розквіті літ. Її прекрасне обличчя є найкращим у світі». Стоїть надгробок у костелі Святих  Апостолів  Петра та Павла.

Нижня Польська брама XVI – XVII ст

Вона вважається унікальною оборонною та гідротехнічною спорудою. Зведена споруда на місці давньоруської брами XIII століття.

Також у Кам’янці варто побачити і  Верхню Польську браму, яку побудував король Речі Посполитої Стефан Баторій.

Міст Стрімка Лань

З цього моста відкриваються неймовірні краєвиди на річку Смотрич. А ще – це один із найвищих мостів в Україні. Сюди з усієї країни з’їжджаються любителі роупджампінгу. Люди, які у пошуках адреналіну, хочуть стрибнути із найвищого в Україні моста. Стрибок із нього триває всього 2,5 хвилини. Але ці відчуття ви гарантовано запам’ятаєте надовго.

Унікальна колекція давніх ідолів

А от у дворі Музею старожитностей ви зможете побачити унікальну в Україні колекцію давніх ідолів. Тут є такі скульптури, як-от: Велеса, Триглава, Святовит-Рода, Перуна. Також поруч ви зможете побачити давнє святилище, яке знайшли біля села Ставчани Новоушицького району.

Сквер Лебедине озеро

Цей сквер розташований на краю каньйону річки Смотрич. З його території ви можете спостерігати за неймовірними краєвидами старого міста. А ще, будучи тут, просто прогуляйтесь, зробіть фото на пам’ять.

А ще у Кам’янці ви можете смачно поїсти, політати на повітряній кулі та отримати неймовірні враження. А тому звертайтесь до Карпати Travel – ми організуємо для вас найцікавіший відпочинок у Кам’янці-Подільському.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.