24

Бер
2023
Автор: Marta Pasternak/ 247 0

Яремче – це серце Карпат і найкраще місто для туристичного відпочинку. У Яремче є багато цікавих місць, куди можна піти, як дорослим, так і дітям.

Це місто – центр карпатського туризму, завдяки розвиненій інфраструктурі: тут є багато готелів, садиб та місць, де можна зупинитись та відпочити з користю. А ще – тут є ресторани, паби та природні цікавинки, які захоплюють з першого погляду.

Карпати Тravel розкажуть вам, куди піти у Яремче та які тут є визначні місця.

Водоспад Пробій

Просто у центрі Яремче є водоспад Пробій. Він каскадний та розташований на річці Прут. Над водоспадом є міст, висотою 20 метрів, з якого можна спостерігати за буйною течією, а ще – зробити багато фото.

Проте будьте обережні, адже багато туристів вважають, що Пробій – це звичайна атракція, яка не становить небезпеки. Це – не так. Якщо ви хочете залізти на каміння для ще більш ефектних фото, то будьте обережні, бо вони там слизькі, а після сильних дощів, ви можете попросту самостійно звідти не вибратись.

Сувенірний ринок у Яремче

Біля водоспаду Пробій є відомий сувенірний ринок Яремче. Тут ви можете придбати традиційний український одяг, як-от: вишиванки на різні смаки та інші атрибути вбрання, яких часто немає у звичайних крамницях.

З їжі тут продають – карпатські чаї, домашні наливки, ягідні вина, традиційні для Карпат сири, як-от: бринза.

Також тут є дерев’яні вироби місцевих майстрів.

Вольєрне господарство

Недалеко від центру Яремче розташоване вольєрне господарство, де туристи можуть побачити зайців, диких косуль, кабанів та інших жителів Карпат. Особливо цікавим це місце буде для дітей, які можуть там погодувати тварин, сфотографуватися з ними.

Біля вольєрного господарства є мальовничий скверик, де можна відпочити та насолодитись чистим карпатським повітрям.

Скеля Слон

Біля центру Яремче розташоване ще одне природне визначне місце Яремче – це скеля Слон. Це утворення там стоїть вже мільйони років та зачаровує своєю красою.

Це місце назвали так, оскільки здалеку скеля нагадує фігуру слона. Біля скелі є кілька мальовничих галявин, на яких можна влаштувати для себе пікнік.

Гора Маковиця та Стежка Довбуша

Для любителів піших походів у гори є ідеальне місце – це Маковиця. Підйом на цю гору нескладний, туди можна навіть замовити квадро- чи джип-тури.

Довжина пішого маршруту – 8 кілометрів, його ви можете подолати всього за 4 години. На Маковицю зі собою ви можете брати навіть дітей, оскільки він не складний, а малечі буде цікаво там.

Ще одним цікавим пішим маршрутом є Стежка Довбуша, яка йде вздовж мальовничого лісу та урочища. Довжина маршруту – 4 кілометри. Ця мандрівка  зачаровує своєю красою, особливо влітку та навесні, коли ліс наповнюється прекрасними пахощами.

Старовинні церкви та місцеві музеї

Біля Яремче збереглися стародавні храми, які зведені у 17-18 столітті. Зокрема – Михайлівська церква і храм Святого Іоанна. Якщо ви полюбляєте історію та сакральні місця, то можете відвідати їх.

Хочете більше дізнатись про історію та побут гуцулів? Тоді вперед до музею. У Яремче є музей етнографії та екології Карпатського краю. Тут ви можете більше дізнатись про походження цього унікального в Україні місця, природу Карпат. Тут зберігаються рідкісні артефакти 17 століття.

Ще одним цікавим музеєм є “Карпати в мініатюрі”. Тут зібрані усі визначні місця та споруди цього регіону у зменшеному вигляді, як-от: обсерваторія на горі Піп Іван, міні-залізниця з легендарними віадуками Ворохти, моделі церков та монастирів.

Ресторан “Гуцульщина”

Після насиченої мандрівки та нових вражень, саме час чимось посмакувати. І якщо ви вже у Карпатах, то замовляти тут піцу безглуздо. Краще спробувати неперевершену карпатську кухню. Особливо смачною вона є у ресторані “Гуцульщина”.

Саме приміщення цього закладу побудоване за давніми карпатськими традиціями – воно дерев’яне та без жодного цвяха. Всередині відповідна атмосфера – традиційні для гуцулів предмети побуту, автентичний посуд та страви місцевої кухні. Рекомендуємо вам тут спробувати банош, бограч, дерун з білими грибами, карпатську форель.

Яремче – це перлина Карпат і місце, куди постійно хочеться повертатись, щоб знову і знову відкривати для себе щось нове. А хочете дізнатись ще більше чи почути місцеві легенди та історії під час прогулянки? Тоді звертайтесь до Карпати Тravel. Досвідчені гіди влаштують для вас незабутню екскурсію чарівним Яремче.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.