05

Бер
2023
Автор: Marta Pasternak/ 45 0

Ось і починається новий туристичний сезон, коли можна ходити у походи, ночувати у наметі високо в горах, насолоджуватись тишею лісу без міських звуків та дивитись на зоряне небо.

А ще зараз саме час подумати про обновки до нового сезону. Особливо важливим під час відпочинку є спальні мішки, адже саме від них залежить комфорт вашого сну.

А тому давайте з’ясувати, що є важливим під час вибору спальника для походів.

Температурний режим

  • Температура комфорту (T comf.) – це такий температурний режим, за якого ви можете спати 8 годин у відносному комфорті. Для прикладу береться середньостатистична жінка, оскільки саме представниці цієї статті частіше мерзнуть. Передбачається, що в такому спальнику варто ночувати у термобілизні або ж іншому легкому одязі.
  • Температура ліміту (T lim.) – це спальник, в якому може спати середньостатистичний чоловік 8 годин у позі зародка та комфортно почуватись весь цей час. Цей та попередній спальники розраховані, що температура повітря на вулиці буде 5-6 градусів за Цельсієм.
  • Екстремальна температура (T ext.) – цей спальник розрахований на мороз. Про комфортний сон за таких умов не йдеться, все розраховано на те, що людина просто не зможе замерзнути.
  • Температура максиму (T max.) – це температура, при якій можна спати у теплі в літні ночі. Таким чином людина не спітніє та буде добре почуватися.

Зверніть увагу: зазвичай температуру на спальнику позначають так -2/-7/-25. Де є: температура комфорту, температура ліміту та екстремальна температура. Тобто у такому спальнику ви можете не замерзнути навіть під час сильних морозів. Проте це означає, що ви зможете почуватись комфортно, бо все одно доведеться спати тепло вдягненим.

Наповнювач спальника

Наповнювачі спальника можуть бути синтетичні та натуральні – пухові.

  • Натуральний наповнювач. Для цього застосовується гусячий або качний пух. Його якість маркується стандартом Fill Power. Чим більша ця цифра – тим він вважається якіснішим (FP 650, 800+, 900, 950). У такого спальника є багато плюсів, він може довго прослужити, у ньому вкрай тепло. А ще він легкий та до нього добре проникає повітря. Проте зверніть увагу, що він не практичний під час високої вологості, оскільки пух намокає та втрачає свої властивості. Проте для сухих морозяних вечорів він дуже добре підійде.
  • Синтетичний наповнювач теж має свої переваги. Одна з них – це невисока ціна. А ще – вони стійкі до вологи, їх можна без проблем прати просто у звичайній пральній машині. З мінусів – вони швидше зношуються, оскільки там утворюються грудки. Але якщо ви йдете у похід навесні, влітку чи восени, то найкраще обрати такий спальник, бо він стійкий до влоги.

Конструкції спальника

Є також і різні конструкції спальника, на які варто звернути увагу. Важливим фактором є і довжина спальника, якщо у вас високий зріс – беріть подовжений. Якщо у вас невисокий зріст – беріть спальник для підлітків. Справа у тому, що в спальнику краще коли там немає багато вільного місця, а вам у ньому комфортно. Бо якщо він буде для вас завеликим, вам буде складно його прогріти і ви можете вночі мерзнути.

Щодо форм спальника, то вони є такими:

  • Кокон – це найпоширеніша конструкція. Він є вкрай анатомічним, що робить його зручним під час відпочинку. У такому замок-блискавку можна розстібати або повністю, або лише наполовину.
  • Ковдра. Такий спальник нагадує ковдру, якщо його повністю розстрібнути. Його звісно, можна використовувати також, як і похідну ковдру. Як правило це – літні або деміжсезонні спальники, які через свій розмір не надто популярні серед туристів, які йдуть у піші походи.
  • Є також форма квілту, слонової ноги та багатомісні спальники. Проте в Україні та Європі вони не надто популярні через прохолодну погоду, натомість в Америці їх часто можна придбати.

У деяких спальниках є комір, який зігріє вас у мороз. Також цікавою є планка, яка розміщена біля замка та захищає вас від холоду в морозяні ночі. Багато виробників дають вкладиш у спальник, щоб вночі було тепліше.

Щодо кольору, то ви можете помітити, що спальники є яскравими. Це робиться для того, щоб під час походу ви його не загубили.

Де купити спальник

Найкраще спальники купувати у перевірених Інтернет-магазинах чи звичайних крамницях, де вам порадять, що вам вибрати, залежно від мети вашого походу.

Проте все ж в інтернет-магазинах є більший вибір спальників і якщо ви точно знаєте, для чого вам потрібна така річ, то ви можете і самостійно його обрати. Одним із таких магазинів, де зручно купити спальник та туристичні приладдя є palatka.com.ua. Також тут є детальний опис кожного із спальників, а тому ви точно знайдете те, що потрібно вам.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.