Як сходити в гори зимою, історія наших туристів?

15

Лис
2020
Автор: Marta Pasternak/ 639 0

Зимою хочеться снігу, невеликого морозу та зимових розваг чи екстремального спорту. Останніми роками погода у містах нас не балує снігом, а лише дощами та неприємною вологістю.

Де можна побачити справжню зиму, як не в Карпатах, правда?

Засніжені вершини гір та безліч варіантів активного, екстремального та, якщо бажаєте, спокійного відпочинку.

У Карпати Travel є ідея – пропонуємо Вам втекти з міста разом з нами в зимові Карпати та вирушити в гори.

Якщо катання на лижах і відпочинок на дорогих курортах Вам не по кишені або не входить в коло Ваших інтересів, тоді пропозиція піднятися у гору зимою шалено ідеальна. Так?.

Сходження на Говерлу і Петрос, цікаво?

Ці дві вершини точно мають бути у Вашому переможному списку сходжень. Якщо Ви були на Захар Беркут, Тростян, Гимба та ін. невисоких вершинах, час вирушати в нову пригоду.

Пропонуємо цікавий, екстремальний і точно вражаючий маршрут на 2 дні і на 2 вершини:

  • перша – це Говерла, висота 2061 метр
  • друга – Петрос висотою 2020 метрів.

Найкраще відвідувати спеціальні  збори, які проводяться для того, щоб ті, хто не має ніякого досвіду зрозуміли принципи безпечного сходження на вершини, правильно підготувалися до можливих поганих умов та врешті могли отримати значок «альпініст України»

Як відбуваються навчання на зборах для підйому на Говерлу та Петрос взимку?

  1. Поїздка в середньому займе у Вас тиждень. Ми пропонуємо селище Козьмещик.
  2. Перші дні будуть тренування. У ці тренування входять навчання пересуванню по снігу, і саме затримання при зриві. Спеціальна екіпіровка і  спортивні речі дуже потрібні, не дивлячись на те що Карпати гори невисокі, і високої небезпеки тут немає, все одно краще бути готовим до всього.
  3. Петрос виглядає більш вражаюче ніж Говерла, не дивлячись на те що він нижче, підйом на нього складніше, і крутизна схилів більше.
  4. Тренування проходять весь день на Петросі, де неймовірні пейзажі можна побачити при ясній погоді. З вершини навіть добре видно Горгани, і саму Говерлу.

Найцікавіше завжди читати реальні історії від туристів, які діляться своїм досвідом і це запалює бажання повторити їх досягнення.

Оповідь туристів Карпати Travel про сходження на Петрос і Говерлу взимку

Тренування команда туристів обрала, як обов’язкову програму, адже були в компанії ті, хто вперше йшов в гори взагалі. Перший день у горах і тренування були чудовими, адже погода була ясна сонячна і з невеликим морозом.

Та історія цікава тим, що коли справа після тренувань дійшла до самого сходження погода не порадувала. Але команда з 10 туристів прийняла рішення продовжувати сходження. Маючи усе необхідне екіпірування та досвід ходіння в гори, вони розпочали сходження з Говерли, яка простіша за Петрос.

Туристи розповідають, що погода була жорстока: вітер дуже холодний і низький тиск, погана видимість навіть на близькі відстані. Подорож зайняла більше часу, ніж планувалося, але команда у повному складі покорила вершину. Це було не перше сходження на Говерлу, але перше взимку.

Другою точкою же був Петрос. Сходження на Петрос відрізняється від інших гір, що саме підходження до гори дуже довге. Тому часто туристи приймають рішення виходити вечором і ночувати по дорозі, наприклад у колибах. Але повірте – ці умови точно не для всіх. Мови немає про опалення, утеплення чи якийсь комфорт. Це дерев’яні лави всередині і захист від вітру десь процентів на 50. Адже при сильних поривах колоди продуваться. Потрібні будуть найкращі каремати, спальники та термоодяг. Підйом в пів на п’яту ранку, вихід ще затемна, зате світанок туристи зустріли на схилі Петроса.

Погода, розповідають екстримали, знов була непривітно жорстока, а підйом важче і більш довгий. Але все ж вся група в повному складі о восьмій ранку досягла вершини. Отримати насолоду від краси навколишньої природи через нульову видимість, звичайно, не вдалося, але все ж, почуття що ти піднявся на вершину Петроса краще будь-яких красот.

Дорогою назад туристів спіткала інша крайність Карпатського екстриму – несподіване потепління, коли з’являється сонечко. ви запитаєте чому так? Окрім красивих пейзажів Вас однозначно чекатимуть мокрі ноги, які швидко мерзнуть. Це означає, що немає часу милуватися красотами, а потрібно поспішати у місце стояки і скоріше переодягатися у сухе тепле вбрання і пити теплий цілющий карпатський трав’яний чай.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.