Сходження на гору Маковиця в Яремче: де можна зупинитись та поїсти?

02

Лип
2021
Автор: Marta Pasternak/ 4608 0

Найкращий відпочинок влітку – це відпочинок в горах. Чисте повітря, прозорі струмки та густі ліси не залишать байдужим нікого.

Одна із гір, на яку варто піднятись – це гора Маковиця, що на околиці перлини Карпат міста Яремче. Це – одна із найвищих вершин, які є біля Яремче. З неї відкриваються прекрасні краєвиди на Говерлу та Петрос. А  тому ви точно будете вражені, коли дійдете до вершини.

Як піднятись на гору Маковиця?

На цю гору є пішохідний маркований маршрут, а тому йти треба суто по вкаівниках та не звертаючи із стежки. Довжина підйому– 8 кілометрів, для цього вам орієнтовно знадобиться 4 години. Дійшовши на вершину ви будете на висоті 984,5 м над рівнем моря.

Зазначимо, що підйом на гору Маковиця є дуже простим та проходить по стежці, а тому на цю гору зможе піднятись, як 3-річна дитина, так і 103-річний дорослий. Головне тут бажання.

Маршрут на гору починається із контрольно-пропускного пункту, що біля відомого ресторану «Гуцульщина». Спочатку стежка на гору йде лісом. Тут ви зможете насолодитися неймовірними пейзажами та вдосталь надихатися чистим гірським повітрям. Трохи пройшовши, ви вийдете на оглядовий майданчик, звідки відкривається незабутній краєвид на Яремче. Тут ви зможете перепочити, зробити фото та продовжувати рухатись на вершину.

А ще дорогою на гору Маковиця ви натрапите на залишки окопів часів, як Першої, так і Другої світових воєн. Дорога на гору також проходить мальовничими карпатськими стежками серед густих смерек. Там настільки прекрасно, що ви ніколи не пошкодуєте, що вирішили піднятись на Маковицю. Минувши ретранслятор за 200 метрів від нього, вам пора виходити із лісу. Далі ваша стежка на вершину Маковиці йтиме через полонину. Вийшовши на вершину, поспостерігайте за прекрасними краєвидами, які відкриваються звідти.

Назад ви можете повертатись тим самим маршрутом, що і прийшли. Також ви можете і частково його змінити, попрямувавши до найстаршого дерева. Це також вказано на маркуванні маршрутів.

Де поїсти перед підйомом чи спуском з Маковиці?

Поїсти ви можете в ресторані «Гуцульщина», біля якого і почнеться ваш підйом на гору Маковиця. Цей легендарний заклад зведений без жодного цвяха ще у ХХ столітті. Тут вам запропонують смачні страви, як із гуцульської так і  в загальному української кухні.

Проте найсмачніша їжа на вершині гір. А тому, піднімаючись на Маковицю, можете взяти із собою невеликий набір продуктів для пікніку. Це буде чудовою винагородою після 4 годин ходьби на гору. Особливо на Маковиці смакує місцеве вино із сиром.

Де зупинитись у Яремче перед походом на Маковицю?

Якщо ви любителі походів з наметами, то можете зупинитись навіть на вершині гори та переночувати там. Це – абсолютно безкоштовно та, без сумніву, запам’ятається на довго.

Проте, якщо ви не прихильник ночувати у наметі на природі, а хочете мешкати з усіма зручностями, то у Яремче це – взагалі не проблема. Тут є і готелі, і хостели, і апартаменти.

Ціни в котеджах та садибах тут стартують від 300 гривень за двомісний номер на двох за добу. Тут ви отримаєте усі зручності, проте в котеджі чи у садибі будуть й інші туристи. А ще тут за сніданок доведеться заплатити. Його ціна буде від 70 до 100 гривень. Але так смачно і щедро, як нагодують вас місцеві господині, ви точно за такі гроші та таких порцій не отримаєте в жодному ресторані. А тому перед походом на Маковицю ви можете і в садибі замовити сніданок.

Двомісний номер в готелі у Яремче стартує від 900 гривень та більше. Тут вам запропонують і сніданок, а подекуди і басейн на території. Все залежить від гаманця та бажання.

Якщо ви ще і досі сумніваєтесь, чи безпечним буде ваш похід в гори та не наважуєтесь йти самими, оскільки побоюєтесь загубитись. Звертайтесь до Карпати Travel. Ми знаємо усі карпатські стежки, покажемо вам неймовірні краєвиди та розкажемо цікаві місцеві легенди. Підкажемо, де в Карпатах найсмачніша їжа та, де можна поселитись. А головне, з нами безпечно та цікаво, бо наші гіди знають про Карпати все.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.