Як підготуватись до походу в гори та завжди бути на зв’язку за допомогою портативних зарядних станцій

27

Сер
2022
Автор: Marta Pasternak/ 156 0

Гори – це ідеальне місце для відпочинку: подалі від усіх проблем, міського шуму та негативних новин. У горах можна відпочити, як фізично, так і морально.

Проте довгий похід у гори вимагає належної підготовки, щоб ваш відпочинок пройшов без казусів та небезпечних ситуацій.

Як підготуватись до походу в гори: що потрібно взяти

Якщо ви надовго йдете у гори та плануєте жити на природі, то насамперед варто подумати про:

  • Якісний намет. Намет – це обов’язковий атрибут для відпочинку в горах, якщо ви плануєте жити на полонинах чи у кемпінгах. Адже саме він захистить вас від негоди та стане затишним місцем для відпочинку після походу.
  • Спальник. Спальник варто обирати залежно від пори року: якщо ви йдете влітку в гори – може підійти літній чи осінній варіант, якщо взимку чи восени – подбайте про теплий спальник. І пам’ятайте, навіть якщо погода тепла, то у горах може бути дуже прохолодно, особливо вночі.
  • Наплічник. Вважається, що оптимальна його ємність 80 літрів. Він повинен бути вмістким та зручним для вас.
  • Палиці потрібні, щоб зручніше було долати висоти.
  • Дощовик у горах теж необхідний, адже ніколи не знаєш, коли почнеться негода.
  • Щодо взуття, для походу в гори найкраще підійдуть трекінгові черевики або кросівки з твердою підошвою.
  • Одяг повинен бути в залежності від погоди: якщо влітку – візьміть запасну футболку та фліску, вітрівку, бо вночі може бути холодно, взимку – термобілизну та одяг на флісі.
  • Набір посуду, пальник, балон, аптечка та засоби особистої гігієни також знадобляться, якщо ви йдете на довго.
  • Їжа, яку можна швидко приготувати та вона не псується.

Безпека у горах: що потрібно знати

Вирушаючи у гори найперше, про що варто подбати – це про свою безпеку. Перед походом ретельно продумайте маршрут, завантажте карти у мобільний телефон чи планшет. У горах може не бути Інтернету, а тому додатково завантажте ще і офлайн карти, на яких позначені туристичні маршрути. Також можете додатково завантажити застосунок від Державної служби з надзвичайних ситуацій під назвою “Порятунок в горах”. Якщо ви загубились чи травмувались, то можете одразу відправити рятувальникам повідомлення з проханням про допомогу. Прикметно, що цей додаток може працювати без Інтернету, а тому він потрібен у випадках надзвичайних ситуацій.

Як ви бачите, у горах завжди потрібно бути на зв’язку, проте звичайного павер-банку не завжди вистачає, щоб зарядити мобільний телефон, смарт-годинник чи інший пристрій. Особливо, якщо ви вирушаєте у тривалий похід. Вам варто врахувати, що мобільний телефон чи інша техніка може швидко розряджатись, адже GPS чи мобільний інтернет «тягнуть» багато енергії.

Чи є вихід? Звичайно, це ж ХХІ століття. До прикладу, якщо ви йдете у гори  надовго, то вам потрібна потужна зарядна станція, щоб у випадку небезпеки чи якщо ви заблукали, мати можливість повідомити про це рятувальникам.

Що таке зарядна станція та чому вона важлива під час походів

Зарядна станція – це пристрій, який схожий на павер-банк, проте він є набагато потужнішим, його вистачає на довго та він може швидко заряджатись від розетки, автомобіля чи навіть сонячних панелей. Є настільки потужні зарядні станції, що за їх допомогою можуть працювати такі електроприлади, як холодильник.

А тому плануючи похід у гори, зарядна станція є важливим атрибутом цього. Такими зарядними станціями є EcoFlow RIVER. Їхня особливість полягає у тому, що вдома вони швидко заряджаються від розетки. Деякі з пристроїв можуть зарядитись всього за одну годину.

До прикладу, зарядні станції EcoFlow mini (210 Вт·г) є портативною, її можна возити, як у автомобілі, так і брати зі собою під час походу в гори чи іншого відпочинку на природі, коли потрібно бути на зв’язку. Ця станція невелика за розміром, її зручно носити зі собою, а це River mini може живити 7 пристроїв одночасно. Вона абсолютно безпечна та працює при температурі від 20 градусів морозу до 60 градусів тепла. Тобто саме ця модель ідеально підійде для походу в гори.

Нею можна три рази зарядити ноутбук або 13 разів мобільний телефон. Тобто фактично її вам вистачить майже на два тижні походу. Але не забуваймо, що вона швидко підзаряджається. І якщо ви зупинятиметесь у кемпінгу – то можете просто підзарядити станцію і вона працюватиме набагато довше. Також ця станція має функцію підзарядки від сонячних панелей.

Крім того, EcoFlow River mini має дисплей: він показує, скільки заряду ще залишилось та які порти використовуються. Крім того, ви можете встановити мобільний застосунок, який показуватиме вам усю інформацію про роботу станції.

Станція обладнана системою BMS для захисту від напруги, струму та температури. Також вона має міцну конструкцію, яка гарантує, що під час падіння станція не розіб’ється. Коштує така станція від 17 тис. грн, виробник дає два роки гарантії. Проте працювати вона може набагато довше.

Якщо ж ви їдете на відпочинок з родиною, наприклад, хочете залишитись сам-на-сам з рідними на березі річки та пожити у наметовому містечку – то можете придбати для зарядної станції ще і мобільну сонячну панель EcoFlow 220W Solar Panel. Вона абсолютно портативна, її легко переносити завдяки спеціальному футляру, а ще цей пристрій абсолютно захищений він дощу, спеки чи інших природніх явищ.

Компанія EcoFlow пропонує вам великий вибір портативних зарядних станцій, які ви можете використовувати навіть вдома, коли раптово зникає електроенергія, особливо це важливо за умов воєнного часу. А тому ці станції абсолютно мультифункціональні та допоможуть вам бути на зв’язку та використовувати електроприлади не лише під час відпочинку на природі, а й вдома. Весь асортимент зарядних станцій, додаткових батарей, адаптерів та інших аксесуарів ви можете побачити на сайті.

І пам’ятайте – відпочинок вдалий тоді, коли він безпечний та минає без казусів. А тому обов’язково продумуйте усе до деталей та підкорюйте все нові висоти.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.