Екскурсії в Карпатах: топ-5 найцікавіших музеїв, куди можна піти з дітьми

18

Сер
2021
Автор: Marta Pasternak/ 1274 0

Карпати – це прекрасні гори, густі праліси, смачні страви, неймовірний колорит та історія. Карпати – це місце, де можна відпочити на природі, влаштувати для себе гастротур та отримати нові знання, відвідавши унікальні музеї, яких більше ніде немає в Україні.

А тому, якщо ви чи ваша родина вдосталь насолодилась прекрасною природою, то можна  дізнатись більше про місцевих, їхні традиції та історію. Карпати Travel підібрали для вас топ-5 найцікавіших музеїв, куди можна сходити на екскурсію. І гарантовано – там буде цікаво, як дорослим, так і малечі.

Екскурсія в хату-музей із фільму «Тіні забутих предків»

Якщо ви хочете краще познайомитись із гуцульською культурою та традиціями, відчути справжній дух Карпат – тоді вам варто відвідати хату-музей «Тіні забутих предків». Саме тут в 60-их роках минулого століття і жив відомий режисер Сергій Параджанов. Він поселився в цій хаті на більш, ніж пів року, щоб краще познайомитись із Карпатами, відчути їхній дух. І судячи із успіху фільму «Тіні забутих предків» у нього це таки вийшло.

Зараз у цій легендарній хаті діє музей, куди можна сходити на цікаву екскурсію. Тут ви можете переглянути відомий фільм Сергія Параджанова, подивитись на гуцульські автентичні речі, які використовувались для побуту раніше та навіть за окрему плату сфотографуватись в традиційному гуцульському вбранні.

Музей розташований у містечку Верховина Івано-Франківської області

Екскурсія в музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені Романа Кумлика

Цей музей є приватним, заснував його відомий в Карпатах музикант Роман Кумлик. Зараз екскурсії музеєм проводить донька засновника Наталя Гузак.

У цьому музеї цікаво все: тут є унікальна колекція музичних інструментів, речі побутового вжитку гуцулів, різні грошові знаки, які колись були тут в обігу, стародавній одяг та ще багато іншого.

Проте гордістю цього музею є все ж таки колекція музичних інструментів. Тут є все: від звичних нам скрипок, цимбал та трембіт до двійниці (сопілка), окарини, зозулі, пелинці, ліри, наї.

Особливо якщо ви мандруєте із дітьми, то ця екскурсія їх точно не залишить байдужими.

Музей розташований також у Верховині на вулиці Івана Франка,35.

Екскурсія в музей вівчарства

Це однією цікавинкою Карпат є музей вівчарства. Тут ви можете побачити, а як виготовляються унікальні карпатські сири такі, як бринза, вурда. А ще тут вам розкажуть про нетрадиційні методи лікування різних хвороб – овітерапію.

У центрі музею розташована головна будівля – Стая. Вона поділена на дві частини. У першій частині – показано побут вівчарів та процес добування із молока сиру. В другій частині музею розташовані речі, так званих полонинників – пастухів, які все літо випасають овець на полонині, не повертаючись додому.

А ще тут вам покажуть, як у давнину пряли із овечої вовни та що із цього виготовляли.

Розташований музей в селі Космач Косівського району Івано-Франківської області.

Екскурсія в музей Олекси Довбуша

Усі чули легенду про Робін Гуда – доброго розбійника, який грабував багатих та віддавав украдене бідним. А от у Карпатах є свій захисник скривджених – це відомий опришок Олекса Довбуш. Він та його однодумці також грабували місцевих поміщиків, віддаючи гроші бідним жителям Карпат. Гуцули дуже цінують Олексу Довбуша: на його честь називають карпатські маршрути, вулиці, пам’ятки природи та ін.

А от тепер там є і музеї Олекси Довбуша. Там ви можете побачити унікальні речі епохи Олекси Довбуша: люльку, прикраси, монети весільне та святкове вбрання гуцулів, стародавні сакральні речі та інше.

На вулиці в дворі музею ви також можете перевірити свої сили в «Опришківських забавах». А ще тут після 18:00 год. щоденно на великому екрані демонструють фільми, зняті в Карпатах. Погодьтесь, це дуже цікаво та автентично.

Розташований музей Олекси Довбуша в містечку Верховина на вулиці Гуцульського повстання.

До слова, ще один схожий музей Олекси Довбуша є в селі Космач на вулиці Довбуша. За легендою, саме біля тої хати, де зараз музей і смертельно поранили відомого опришка.

Екскурсія в етно-парк «Гуцул ленд»

Ця цікава екскурсія буде корисною, як дорослим, так і малим. Розташований цей етно-парк на території відомого гірськолижного курорту «Буковель».

Основна експозиція цього місця – це скансен, тобто музей під відкритим небом. Тут гості можуть без проблем посидіти в хаті, якій вже 200 років. А ще ви можете спробувати змолоти зерно на старовинних жорнах чи виткати полотно на верстаті. Загалом тує багато старих споруд, які познайомлять вас із побутом гуцулів.

А ще тут проводять унікальні гуцульські весілля, участь у яких ви також можете взяти.

Вашій малечі цікаво буде побувати в контактному зоопарку, сходити на майстер-класи чи влаштувати сімейну фотосесію в креативних фотозонах.

Карпати – це не тільки про мальовничі краєвиди, а ще і про унікальні постаті, історичні факти та культуру, яка тут збереглась . Хочете дізнатись більше про унікальність цього краю? Карпати Travel з радістю вам у цьому допоможуть. Ми організуємо для вас та вашої родини цікаві та пізнавальні екскурсії, від яких ви будете в захваті. Вперед до пригод!

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.