Джипінг Верховина: що побачити в турі

19

Бер
2023
Автор: Marta Pasternak/ 15 0

Верховина – це місто-музей, де є дуже багато цікавинок, як природніх, так і культурних. Верховина вважається серцем карпатської культури та привабливим містом для відпочинку.

Найкраще Верховиною подорожувати на джипах, щоб побачити якомога більше чарівних локації та цікавих місць. Адже так ви можете проїхатись непрохідними стежками та навідатись до цікавих музеїв.

Краєзнавчий музей Гуцульщини

У центрі Верховини є музей Гуцульщини. Саме звідси і варто починати тур цим містом, адже так ви можете більше дізнатись про цей край, його людей та традиції.

Сам музей невеликий, на його відвідування вам вистачить до години часу. Тут є експонати гуцульського побуту та історії. А ще – є кімната, яка присвячена ролі Гуцульщини у сучасній історії України.

Хата-музей, де знімали “Тіні забутих предків”

Тут під час зйомок фільму “Тіні забутих предків” жив геніальний режисер Сергій Параджанов. Музей у цій хаті відкрився у 2000 році. Тут можна переглянути фільм про карпатських “Ромео і Джульєту”, заглибившись в атмосферу Карпат, побачити цікаві експонати гуцульського побуту та зробити гарні фото в гуцульському стилі, адже тут є одяг цієї доби.

Музей побуту та музичних інструментів Романа Кумлика

Цей музей приватний. Його експонати збирав відомий на Гуцульщині музикант Роман Кумлик. Після його смерті родина продовжила традиції чоловіка та і надалі радо зустрічає туристів.

Зверніть увагу та не лякайтесь, бо музей розташований у приватній садибі практично в центрі міста. Туди ви можете потрапити, скориставшись картами або запитати місцевих, де він розташований.

У музеї зібрана велика колекція музичних інструментів: скрипки-довбанки, цимбали, коза, трембіти, роги. Туристам тут покажуть та розкажуть історію кожного з цих інструментів та навіть продемонструють їхнє звучання.

Річка Чорний Черемош

Через Верховину протікає карпатська річка Чорний Черемош, яка вражає своєю величиною та буйністю. Ви можете на джипі прокататися буйними берегами та зробити дуже ефектні фото Черемоша і просто відпочити на його берегах.

А ще навесні, коли річка повноводна, ви можете спробувати сходити на сплав Чорним Черемошем. Буйна течія та пороги додадуть рафтингу ще більшого драйву.

Писаний камінь

Писаний камінь – це чудова локація, яка не надто відома серед туристів, проте точно варта вашої уваги. Це природне диво розташоване у селі Верхній Ясенів Верховинського району.

Величезні кам’яні брили, довжиною 100 метрів, вражають своєю загадковістю. А ще на брилах є наскельні малюнки давніх людей. Тут часто бували Іван Франко, Леся Українка та інші визначні діячі, які надихалися красою природи.

Прокляте село-привид Буркут

Біля Верховини є покинуте село-привид Буркут. Тут станом на цей рік не проживає жодна людина. Назва села розшифровується, як “вируюче джерело”. За часів Австро-Угорщини та Польщі тут був курорт з мінеральними джерелами, які збереглися і досі. Проте за радянської влади тут почали нещадно вирубувати ліси.

Чому ж це село стало покинутим? Вважається, що бараки для лісорубів звели на старому кладовищі, зрівнявши могили зі землею та потурбувавши мертвих. Відтоді місцеві нібито почали тут помічати привидів. Мешканці сусідніх сіл розповідають, що нібито біля бараків снують страшні тіні, а у приміщеннях є перебої з електрикою, там зупинялися годинники та падали речі. Зараз Буркут схожий на села Чорнобильської зони, що приваблює туристів: з одного боку – чарівна природа, а з іншого – щось містичне, покинуте та незрозуміле. Дорога сюди дуже складна, а тому можна пробратися хіба джипами.

Озеро Марічейка

Біля Верховини розташоване надзвичайно мальовниче озеро Марічейка. Воно є високогірним та дивує своїми краєвидами. А ще з цим озером пов’язана трагічна історія кохання, звідси і його назва. Місцеві розповідають, що його названо на честь місцевої дівчини Марічки, яка поспішала на побачення з коханим Іваном, але у цей час на село йшли татари. Дівчину вбили чужинці, але ціною свого життя вона врятувала місцевих жителів, відправивши коханого розповісти про напад.

За однією із версій, озеро утворилось зі сліз Івана, за іншою – гори так сумували через вбивство невинної дівчини, що почали кидати вниз каміння і там утворилось озеро.

Верховина – це ідеальне місце для відпочинку та туристичної мандрівки. А тому звертайтесь до Карпати Travel. Наші досвідчені гіди покажуть вам найцікавіші місця та розкажуть все про це місто.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.